Část cyklostezky možná postaví město

Veronika Salášková 2012-01-30 00:38:00

Žatec – Projet se na kole od pramenů Ohře až k jejímu soutoku s Labem bude možné v budoucnu po cyklostezce Ohře. Pro vybudování jejího úseku v bezprostřední blízkosti Žatce by mohlo být vydáno územní rozhodnutí už v březnu. Pokud kraj nebude mít dostatek peněz, uvažuje vedení Žatce, že by část úseku mohlo město postavit na své náklady.

"V současné době probíhají jednotlivá územní řízení v úseku Žatec, v části od Stroupče po Bezděkov. Do 20. března by mohl žatecký stavební úřad vydat územní rozhodnutí pro tuto část cyklostezky,“ sdělil místostarosta Jan Novotný.  Teprve potom může Ústecký kraj podat žádost o dotaci z regionálního operačního programu. Pokud kraj dotaci nezíská či nepodá, město uvažuje, že by část cyklostezky postavilo ze svých peněz. „Jestliže kraj žádost podá, budeme čekat, zda bude úspěšný. Pokud by ji nepodal, tak bychom asi do investičního rozpočtu města pro rok 2013 a 2014 zahrnuli některou část cyklostezky, která je v katastru města,“ vysvětlil Novotný. V úvahu připadá zejména část cyklostezky v úseku od Stroupče k žateckému koupališti, která by tak navázala na in-line dráhu, která má vedle koupaliště vyrůst. Od Nechranické přehrady povede trasa cyklostezky po současné cyklotrase Chmelovelo, projde Žatcem a pak se vydá po silničkách mezi obcemi do Loun. Délka značené cyklotrasy a cyklostezky Ohře v Ústeckém kraji bude podle současného předpokladu činit  136 km. Cyklostezka po napojení na Karlovarský kraj nabídne spojnici od pramene Ohře, od hranic s Německem, až po soutok řeky s Labem.

 

Veronika Salášková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

SERVÍRKA A POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Přijmeme servírku a pomocnou sílu do kuchyně na HPP v restauraci v Chomutově.
Tel.: 725 155 297

REGIONÁLNÍ ZÁSTUPCE NA PRODEJ A DISTRIBUCI

Hledáme regionálního zástupce na prodej a distribuci - tepelných čerpadlel a jejich montáže, obory: elektro, instalater, MěR. Zahájení 2020.
E-mail: best.heating@seznam.cz

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.