Část cyklostezky možná postaví město

Veronika Salášková 2012-01-30 00:38:00

Žatec – Projet se na kole od pramenů Ohře až k jejímu soutoku s Labem bude možné v budoucnu po cyklostezce Ohře. Pro vybudování jejího úseku v bezprostřední blízkosti Žatce by mohlo být vydáno územní rozhodnutí už v březnu. Pokud kraj nebude mít dostatek peněz, uvažuje vedení Žatce, že by část úseku mohlo město postavit na své náklady.

"V současné době probíhají jednotlivá územní řízení v úseku Žatec, v části od Stroupče po Bezděkov. Do 20. března by mohl žatecký stavební úřad vydat územní rozhodnutí pro tuto část cyklostezky,“ sdělil místostarosta Jan Novotný.  Teprve potom může Ústecký kraj podat žádost o dotaci z regionálního operačního programu. Pokud kraj dotaci nezíská či nepodá, město uvažuje, že by část cyklostezky postavilo ze svých peněz. „Jestliže kraj žádost podá, budeme čekat, zda bude úspěšný. Pokud by ji nepodal, tak bychom asi do investičního rozpočtu města pro rok 2013 a 2014 zahrnuli některou část cyklostezky, která je v katastru města,“ vysvětlil Novotný. V úvahu připadá zejména část cyklostezky v úseku od Stroupče k žateckému koupališti, která by tak navázala na in-line dráhu, která má vedle koupaliště vyrůst. Od Nechranické přehrady povede trasa cyklostezky po současné cyklotrase Chmelovelo, projde Žatcem a pak se vydá po silničkách mezi obcemi do Loun. Délka značené cyklotrasy a cyklostezky Ohře v Ústeckém kraji bude podle současného předpokladu činit  136 km. Cyklostezka po napojení na Karlovarský kraj nabídne spojnici od pramene Ohře, od hranic s Německem, až po soutok řeky s Labem.

 

Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚČETNÍ

Hledáme ÚČETNÍ na HPP. Firma dřevovýroby v Radonicích. Nástup možný dle dohody.
Tel.: 602 286 791

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video