Fenomén Hospodský kvíz už dorazil i k nám

Hedvika Fajkusová 2019-05-10 14:00:00

Týmové nasazení, dobře naladěné mozkové závity a především zábava – to je Hospodský kvíz. Společenská zábava, která má velkou tradici v zahraničí a už i v Česku, dorazila poprvé do Žatce. V Pivním baru Hříbek se minulý pátek sešlo osmnáct lidí, kteří vytvořili pětičlenné a čtyřčlenné týmy a formou kvízové hry soutěžili o hodnotné ceny.

,,Na hospodské kvízy chodím pravidelně v Liberci. Jde o velmi populární zábavu nejen tam, ale po celé České republice. Chtěl jsem tento fenomén přivést a ukázat lidem v Žatci. A nyní už vím, že určitě ne naposledy,“ sdělil našim novinám organizátor akce Jakub Grežo.

A jak kvíz probíhal? Pro soutěžící bylo připraveno osmdesát rozličných otázek, na které týmově odpovídali. Otázky byly napříč lidským věděním. Organizátor akce si pro zúčastněné připravil pět okruhů – Rok 2018, Filmová a televizní hudba, Pohádky, Geografie, Slogany a loga. Soutěžící z řad místních občanů otestovali své znalosti z dětství, školních lavic a prověřili také, jaký je jejich aktuální přehled. Odpovědi jednotlivých týmů byly průběžně vyhodnocovány a mezi sebou porovnávány.

Ze čtyř přihlášených týmů skončil jako poslední s 29 body FÉNIX, na třetí bronzové pozici s 50,5 body se umístila Fantastická pětka, druhý skončil s 52 body tým Distanc a titul vítěze prvního žateckého hospodského kvízu si s 55 body užíval tým Partička. Vítězný tým se radoval z hodnotných cen v podobě reklamních předmětů a lahvinek dobrého pití, které do soutěže poskytl Pivní bar Hříbek.

Hospodský kvíz je týmová vědomostní soutěž probíhající v desítkách podniků po celé republice každý týden. V Hospodském kvízu se každoročně koná také Mistrovství České republiky, kde se potkávají a poměřují své znalosti týmy z celé republiky. Letos bude probíhat v pořadí druhý ročník, a to 12. až 14. července v rámci Czech Open festivalu v Pardubicích.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.