Řidiči se potýkají s několika uzavírkami

Hedvika Mašková 2019-05-13 15:30:00

Řidiči, pozor! Ve městě bylo uzavřeno několik silnic. Minulé pondělí byla již zcela uzavřena ulice Nákladní, jejíž objízdná trasa vede přes ulice Boženy Kunětické-Vikové a Svatováclavská. Uzavřena byla i Klostermannova ulice a Nerudovo náměstí. Předběžně se mohou řidiči připravit také na uzavírku Příkré ulice, která začne v druhé polovině září.

V rámci rekonstrukce ulice Nákladní dojde k výměně asfaltového povrchu, který si opravu žádal již delší dobu. Dojde rovněž k posunutí přechodu pro chodce a k výstavbě části schodiště. Stávající zpevněná plocha, která slouží jako parkoviště, bude nově upravena. Podél plochy bude vybudovaný chodník.

Celkem bude v Nákladní ulici vytvořeno 34 kolmých parkovacích míst, z tohoto počtu jsou dvě kolmá parkovací místa vyhrazená pro vozidla přepravující těžce postižené osoby. Navíc vznikne také osm parkovacích míst pro motocykly.

V horní části ulice dojde k jejímu rozšíření a výstavbě chodníku.

Během stavby dojde k pokácení pěti stromů, ale čtrnáct nových bude vysázeno. Vznikne alej z javoru červeného. Vysázen bude také živý plot z různých druhů tavolníků. Nově budou plochy zeleně u přechodů a v parkovišti osazené nízkými, stálezelenými keři nebo travinami. Podklad bude upraven pomocí mulčovací kůry a textilie proti prorůstání. Původní lampy v ulici, kterým je již více než čtyřicet let, budou nahrazeny novými lampami doplněnými osvětlením přechodů pro chodce a více nasvětleny budou i křižovatky.

S uzavírkou ulice Nákladní se začátkem úseku cca 50 m za okružní křižovatkou se silnicí č. I/27 (ulice Plzeňská) po křížení s místní komunikací v ulici Karla IV. se předpokládá do 10. října.

Od konce dubna je již úplně uzavřena také ulice Klostermannova. S rekonstrukcí komunikace se počítá až do 21. června. Od pondělí 6. května se rovněž uzavřela středová část Nerudova náměstí, kde započala první etapa obnovy povrchu, která by měla trvat až do 15. listopadu.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video