Řidiči se potýkají s několika uzavírkami

Hedvika Fajkusová 2019-05-13 15:30:00

Řidiči, pozor! Ve městě bylo uzavřeno několik silnic. Minulé pondělí byla již zcela uzavřena ulice Nákladní, jejíž objízdná trasa vede přes ulice Boženy Kunětické-Vikové a Svatováclavská. Uzavřena byla i Klostermannova ulice a Nerudovo náměstí. Předběžně se mohou řidiči připravit také na uzavírku Příkré ulice, která začne v druhé polovině září.

V rámci rekonstrukce ulice Nákladní dojde k výměně asfaltového povrchu, který si opravu žádal již delší dobu. Dojde rovněž k posunutí přechodu pro chodce a k výstavbě části schodiště. Stávající zpevněná plocha, která slouží jako parkoviště, bude nově upravena. Podél plochy bude vybudovaný chodník.

Celkem bude v Nákladní ulici vytvořeno 34 kolmých parkovacích míst, z tohoto počtu jsou dvě kolmá parkovací místa vyhrazená pro vozidla přepravující těžce postižené osoby. Navíc vznikne také osm parkovacích míst pro motocykly.

V horní části ulice dojde k jejímu rozšíření a výstavbě chodníku.

Během stavby dojde k pokácení pěti stromů, ale čtrnáct nových bude vysázeno. Vznikne alej z javoru červeného. Vysázen bude také živý plot z různých druhů tavolníků. Nově budou plochy zeleně u přechodů a v parkovišti osazené nízkými, stálezelenými keři nebo travinami. Podklad bude upraven pomocí mulčovací kůry a textilie proti prorůstání. Původní lampy v ulici, kterým je již více než čtyřicet let, budou nahrazeny novými lampami doplněnými osvětlením přechodů pro chodce a více nasvětleny budou i křižovatky.

S uzavírkou ulice Nákladní se začátkem úseku cca 50 m za okružní křižovatkou se silnicí č. I/27 (ulice Plzeňská) po křížení s místní komunikací v ulici Karla IV. se předpokládá do 10. října.

Od konce dubna je již úplně uzavřena také ulice Klostermannova. S rekonstrukcí komunikace se počítá až do 21. června. Od pondělí 6. května se rovněž uzavřela středová část Nerudova náměstí, kde započala první etapa obnovy povrchu, která by měla trvat až do 15. listopadu.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.