Mažoretky bojovaly o postup do zemského finále

Iveta Drlíková 2019-05-18 11:13:00

První květnová neděle se v Žatci nesla ve znamení mažoretek, kam se na oblastní šampionát sjely soubory z Postoloprt, Loun, Prahy, Klatov, Tachova i dalších měst, aby se utkaly o postup na červnové zemské kolo do Strakonic.

Šampionát proběhl v tradičním duchu. Zahájení obstaral slavnostní průvod všech zúčastněných skupin městem od letního kina až na náměstí Svobody, kde pak v dopoledním čase probíhala pochodová defilé. Odpoledne se soutěžící sešli v letním kině, kde se pětičlenné odborné porotě předvedli v pódiových formacích.

Barvy pořadatelského města hájil soubor Sněhurky ZUŠ Žatec, který si pod vedením učitelky Lenky Turkové vybojoval mezi mladšími dětmi stříbrnou příčku a tím i postup do dalšího kola. Tuto kategorii vyhrál soubor Modern Klatovy. „Do zemského finále ještě zapracujeme na chybách, které nám porota vytkla. Ale vzhledem k tomu, že polovina souboru jsou začátečnice, tak jsem byla s jejich vystoupením moc spokojená,“ chválí svoje děvčata vedoucí Sněhurek Lenka Turková. Mezi staršími dětmi byly nejlepší Postoloprtské mažoretky, které vede L. Kindlová a E. Bizoňová. Nejpočetněji za-stoupeny pak byly juniorky, odkud do zemského finále postoupilo hned pět skupin. Mezi nimi ze 4. místa i Postoloprtské mažoretky. Vítězkami žateckého kola byly Minikopretinky z Dobrovic. Mažoretky z Postoloprt uspěly ještě v kategorii Minimažoretek, kde braly druhé místo a opět postup do Strakonic. Tuto kategorii ovládly Pražské mažoretky z Vysočan. V nejstarší kategorii senior postoupily z 2. místa Konvalinky ZUŠ Louny a vyhrál Modern Klatovy. 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video