Mezigenerační setkání se neslo v duchu pohody a přátelství

Hedvika Mašková 2019-06-14 14:00:00

Krásné slunečné počasí přálo již třetímu ročníku Bum fest, který opět skvělou formou propojil několik generací. Společně si v kruhu zabubnovat a zazpívat dorazily minulou středu dopoledne do krásného prostředí Dvora u sv. Jakuba v Žatci přesně 98 vystupujících – senioři, žáci ze základních škol i mateřinek. Milé setkání skupin hrajících na drumben (originální ekologický buben a sedák v jednom, který si můžete sami pomalovat a rozeznít v různých velikostech) zahájili pod vedením Ivany Benešové klienti žateckého a podbořanského Domova pro seniory, pro které je společné muzicírování velmi vítanou činností.

Třetí ročník Bum festu uspořádalo opět žatecké Sociální centrum pro rodinu s podporou města Žatec. Aktivně se ho zúčastnily také lektorky workshopů České filharmonie. Hlavním cílem akce je mezigenerační setkání skupin, které využívají drumben k pedagogickým nebo volnočasovým aktivitám. Letos se na akci sešli senioři z Domova pro seniory v Žatci a Podbořanech, dětičky z Mateřské školy speciální v Žatci, děti ze základních škol v Podbořanech a Lubenci a také děti ze ZŠ a MŠ Dvořákova v Žatci.

,,Jde o mezigenerační setkání, jehož cílem je, aby se senioři, kteří celý rok bubnují v rámci jakési muzikoterapie, ukázali veřejnosti a předvedli, co umí,“ vysvětlila Ivana Benešová ze Žateckého sociálního centra pro rodinu.

Do Dvora u Sv. Jakuba dorazili všichni příznivci rytmů bubnů, kteří měli středeční dopoledne volno, ale také dětičky z místních mateřinek. Ty (a nejen oni) si zde rovněž mohly vytvořit vlastní rytmické hudební nástroje třeba z plastových lahviček a plechových zátek. Diváci si během bubnování zvládli vyrobit 180 nástrojíčků.

S doprovodem lidí a asistencí při výrobě hudebních nástrojů pomáhali dobrovolníci z řad studentů zdejší obchodní akademie.

,,S organizací nám pomáhali studenti druhého ročníku oboru Sociální péče z žatecké obchodní akademie. Byla jsem za ně moc ráda, protože v dnešní době je velmi těžké sehnat dobrovolníky,“ doplnila na závěr Ivana Benešová.


Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video