Spořický festival pomohl dětem

2019-06-21 09:03:00

SPOŘICE/PRAHA (r) — Na začátku května se do Spořic sjely stovky lidí, aby se zapsaly do registru dárců kostní dřeně. Další pak přispěli finančně na festivalu Život nejen pro Matěje, který se konal ve stejný den. Za více než 41 tisíc korun nakoupili organizátoři nové knížky a tablety pro dětské pacienty.

Dar byl předán minulý týden na dětské transplantační jednotce Fakultní nemocnice v Motole. Malým pacientům pomůže alespoň na chvíli zapomenout na nelehké období jejich života a přinesou tolik potřebný úsměv na tváři. Díky akci se letos podařilo zapsat celkem 529 nových dárců. Ve Spořicích jich bylo 160, v Lysé nad Labem 38, v Lokti 54 a v Libotově 277. Podle statistik mohou zachránit pět až šest lidí, se kterými se budou shodovat. Poslední letošní akce spojená s náborem nových dárců, se uskuteční ve Vestci u Prahy 21. září, tedy na Den dárců kostní dřeně.

V České republice aktuálně akutně hledá vhodného dárce 39 dětských a dospělých pacientů. Pomoci jim můžete i vy. Stačí si nechat odebrat nevelkou ampulku krve a zapsat se do pražského registru IKEM, kde přijímají dárce do 40 let. Zápisy probíhají v Transfúzním odběrovém centru Nemocnice s poliklinikou Kadaň vždy v úterý, středu a čtvrtek od 7 do 9 hodin vždy po předchozí domluvě; telefon: 474 944 387. Další náběrová centra najdete na http:// www. darujzivot.cz/.

Do Českého národního registru dárců dřeně, který sídlí v Plzni, se můžete zapsat do věku 35 let. Nejbližší náběrové středisko pro něj je v Nemocnici Most — Transfuzní oddělení v ulici J. E. Purkyně, telefony 478 032 560 a 478 032 598, e–maily gabriela.scheithauerova@kzcr.eu nebo nada.holcova@kzcr.eu. Další náběrová centra najdete na stránkách www. kostnidren.cz

Foto: IKEM

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video