Jitřenka zve na další ročník „Loutkové zahrady“

Iveta Drlíková 2019-06-20 10:27:00

Po roce bude opět Klášterní zahrada patřit loutkám. Nabitý, dvoudenní program, nabídne představení především pro malé diváky, ale zkrátka nepřijde ani odrostlejší publikum. Těšit se můžete na vystoupení dvou žateckých amatérských souborů, pořádající Jitřenky a ještě Rozmarýnku a také na loutkoherce z Liberce a Rakovníka. Opět dorazí i špičkoví profesionálové z Prahy - Buchty a loutky. „Těší nás, že se tato akce vloni i předloni setkala s velkým ohlasem. Letošní, v pořadí tedy již třetí ročník Loutkové zahrady, který proběhne v sobotu a neděli 22. a 23. června jsme se pokusili opět o něco vylepšit a naše přehlídka se rozrostla na dva dny,“ říká vedoucí pořádající Jitřenky Žatec Vladimír Bajbora.

Sobotní program bude patřit dětem i dospělým. Festival zahájí v půl jedenácté domácí Jitřenka pohádkou O Červené karkulce, od patnácti hodin je naplánováno představení Tři malá prasátka v podání souboru Buchty a loutky, který pak od 20 hodin ještě sehraje krvelačnou parodii o rozzlobené rybě s názvem Čelisti Reoladed, ale to už pro dospělé diváky. Než se ale publikum ponoří do strašidelného podmořského světa, pobaví děti od 17 hodin Spojáček z Liberce pohádkou Žebrákova nevěsta aneb jak se dá napravit pyšná princezna.

V neděli budou na pořadu tři představení pro děti, a to od půl jedenácté, půl třetí a od sedmnácti hodin. Začne opět Jitřenka premiérou trochu bláznivé pohádky O líném Honzovi. Pak děti čeká vyprávění o kašpárkovi, který se dostal do potíží s čertem od rakovnického spolku Před branou a závěr bude patřit žateckému Rozmarýnku a klasické pohádce Sněhurka a 7 trpaslíků. Akce Loutková zahrada proběhne za finanční podpory města Žatec, vstupné je dobrovolné. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video