Jitřenka zve na další ročník „Loutkové zahrady“

Iveta Drlíková 2019-06-20 10:27:00

Po roce bude opět Klášterní zahrada patřit loutkám. Nabitý, dvoudenní program, nabídne představení především pro malé diváky, ale zkrátka nepřijde ani odrostlejší publikum. Těšit se můžete na vystoupení dvou žateckých amatérských souborů, pořádající Jitřenky a ještě Rozmarýnku a také na loutkoherce z Liberce a Rakovníka. Opět dorazí i špičkoví profesionálové z Prahy - Buchty a loutky. „Těší nás, že se tato akce vloni i předloni setkala s velkým ohlasem. Letošní, v pořadí tedy již třetí ročník Loutkové zahrady, který proběhne v sobotu a neděli 22. a 23. června jsme se pokusili opět o něco vylepšit a naše přehlídka se rozrostla na dva dny,“ říká vedoucí pořádající Jitřenky Žatec Vladimír Bajbora.

Sobotní program bude patřit dětem i dospělým. Festival zahájí v půl jedenácté domácí Jitřenka pohádkou O Červené karkulce, od patnácti hodin je naplánováno představení Tři malá prasátka v podání souboru Buchty a loutky, který pak od 20 hodin ještě sehraje krvelačnou parodii o rozzlobené rybě s názvem Čelisti Reoladed, ale to už pro dospělé diváky. Než se ale publikum ponoří do strašidelného podmořského světa, pobaví děti od 17 hodin Spojáček z Liberce pohádkou Žebrákova nevěsta aneb jak se dá napravit pyšná princezna.

V neděli budou na pořadu tři představení pro děti, a to od půl jedenácté, půl třetí a od sedmnácti hodin. Začne opět Jitřenka premiérou trochu bláznivé pohádky O líném Honzovi. Pak děti čeká vyprávění o kašpárkovi, který se dostal do potíží s čertem od rakovnického spolku Před branou a závěr bude patřit žateckému Rozmarýnku a klasické pohádce Sněhurka a 7 trpaslíků. Akce Loutková zahrada proběhne za finanční podpory města Žatec, vstupné je dobrovolné. 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video