Šťastná třináctka pro Kamarád - LORM

Iveta Drlíková 2019-06-22 07:27:00

Klienti a zaměstnanci žatecké organizace Kamarád – LORM, která se stará o handicapované lidi, se opět zúčastnili mezinárodního filmového festivalu Mental Power Prague Film Festival. Ten probíhal druhý červnový víkend v Divadle Palace v Praze. Přestože tento ročník festivalu byl v pořadí třináctý, přinesl jim velké štěstí. Jejich krátkometrážní snímek s názvem Ozdravný pobyt získal totiž kromě dvou nominací i jednu z hlavních cen festivalu, a to Zvláštní cenu poroty, ve které letos zasedli například herci Marek Taclík, Igor Bareš a Tereza Voříšková, dále vedoucí kulturního oddělení časopisu Reflex Milan Tesař nebo pražský zastupitel Patrik Nacher. „Moc si vážíme toho, že vznik filmu finančně podpořilo město Žatec a jsme šťastní, že jsme jej mohli nepřehlédnutelně reprezentovat,“ říká Helena Stadlerová, která snímek režírovala a společně s Miroslavem Novákem napsala i scénář a ještě dodává: „V psaní scénáře nás inspirovala přehnaná snaha okolí ovlivňovat dospělého člověka s mentálním handicapem, v zájmu jeho „zdravého a šťastného“ života. Vznikl tak fiktivní příběh s lehce hororovými prvky, který pobaví, ale vede i k zamyšlení. Příběh dokreslila zajímavá kamera Jakuba Pastyříka.“

Jestliže jste se na beznadějně vyprodaný festival nedostali, film lze shlédnout prostřednictvím youtube, pokud si však divák bude chtít vychutnat atmosféru velkého plátna, prohlédnout si cenu a setkat se i se samotnými aktéry, případně získat autogram skvělých herců, může navštívit plánovaný tématický filmový podvečer v Galerii Sladovna. V září pak lze vidět film spolu s jinými snímky na již tradičních Ozvěnách Mental Power v Chrámu Chmele a Piva v Žatci, nebo v dalších městech České republiky i Evropy. 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video