Úvod   /   Zprávy   /   Vydali se kolem světa

Vydali se kolem světa

Redakce 2019-06-29 09:43:00

CHOMUTOV (r) — Na cestu kolem světa se ve čtvrtek minulého týdne vydala chomutovská ZŠ Akademika Heyrovského. Celoškolní akce, nazvaná „Světáci“, neoslavovala jenom prázdninové cestování s poznáváním cizokrajných míst, ale měla ještě hlubší význam: Připomenout 30 let od Sametové revoluce, která znamenala svobodu ve všech aspektech lidského života včetně svobody cestování. Proto se učitelé i žáci rozhodli uctít tento mezník české historie právě cestováním — ve vestibulu školy stály malé letušky a stevardi, kteří rozdávali všem návštěvníkům jejich letenky. Odlet byl naplánovaný na 16. hodinu s několika mezipřistáními v Evropě, Asii, Americe a Austrálii. Všechny třídy si vybraly svou destinaci samy a zhostily se jejího představení opravdu bravurně. Diváci tak mohli vidět mnoho různorodých pohybově dramatických představení. Pro koho byl let příliš dlouhý, mohl využít občerstvení ze všech koutů světa v kavárničce v atriu či procházku před zavazadlovým prostorem školních šaten, kde se mohl nechat vyfotit v džungli, zkusit si virtuální realitu, podívat se do televizního studia, nechat se potetovat či si jen na chvíli vydechnout a nasávat atmosféru cizokrajných míst. Veškeré dobrovolné výtěžky za občerstvení nakonec putovaly na charitativní účely, konkrétně nadaci Cesta proti bolesti. Posádka školy přispěla úžasnou částkou 23 373 korun!

Foto: Archiv školy

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video