Bylo super podívat se do prostředí olympioniků, říká mladá královna aerobiku Adéla Citová

2019-07-10 11:57:00

Liberec, Louny (red) Ve svém odvětví je úřadující mistryně Evropy a historicky teprve třetí mistryně světa z Česka. To vše stihla ještě před maturitou. V neděli 23. června ale Adélu Citovou, která nedávno oslavila dvacetiny, čekala olympijská pocta. Nést vlajku Ústeckého kraje při zahajovacím ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Liberci.

Co pro Vás znamená být zvolena vlajkonoškou Ústeckého kraje?

Překvapilo mě to. Je tu u nás v kraji spousta úspěšných sportovců. Je to pro mě samozřejmě čest. Bylo super podívat se do jiného prostředí, do prostředí olympioniků.

Jak a kdy jste se dozvěděla, že budete vlajkonoškou?

Asi před dvěma týdny. Psal mi pan Hnízdil (zaměstnanec mediálního odboru Ústeckého kraje – pozn. autora) a předal mi další kontakty a informace.

Vaší disciplínou je sportovní aerobik, jak jste se k tomuto sportu dostala?

Bydlela jsem v Chomutově, kde jsem tancovala. Když jsme se přestěhovali do Loun, tak jsem hledala nějaký kroužek. Dostala jsem se až ke své trenérce, u které jsem doteď.

Dosáhla jste historického úspěchu a jste teprve třetí mistryně světa z České republiky, jak se to poslouchá?

Poslouchá se to skvěle. Být vedle Olgy Šípkové a Denisy Barešové je super pocit.

Kromě toho jste ještě i mistryně Evropy, to vše před dosažením dvaceti let. Nebojíte se, že ztratíte motivaci ke sportu, protože se už nebudete mít kam posouvat?

Momentálně mám motivaci v tom, že když mi končí závody, tak mi píší mladé holky, že je motivuji nebo jim duševně pomáhám. Líbí se mi, že to není jen o medailích, ale i o podpoře nebo pomoci.

Chystáte se v Liberci vydat na nějaký sport?

Mám bohužel spoustu povinností. Ale když by se našel čas, ráda se zajedu podívat. Bude to určitě zábava.

Co byste vzkázala reprezentantům, kteří budou pod Ještědem bojovat o medaile?

Ať hrají fair play. To je nejdůležitější a nejhezčí. Samozřejmě hodně štěstí a ať předvedou to nejlepší, co v sobě mají. A když to nevyjde, tak to nevzdávat.

Děkuji za rozhovor. Marek Baloun, člen programu Mladí novináři na ODM 2019

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video