Bylo super podívat se do prostředí olympioniků, říká mladá královna aerobiku Adéla Citová

2019-07-10 11:57:00

Liberec, Louny (red) Ve svém odvětví je úřadující mistryně Evropy a historicky teprve třetí mistryně světa z Česka. To vše stihla ještě před maturitou. V neděli 23. června ale Adélu Citovou, která nedávno oslavila dvacetiny, čekala olympijská pocta. Nést vlajku Ústeckého kraje při zahajovacím ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Liberci.

Co pro Vás znamená být zvolena vlajkonoškou Ústeckého kraje?

Překvapilo mě to. Je tu u nás v kraji spousta úspěšných sportovců. Je to pro mě samozřejmě čest. Bylo super podívat se do jiného prostředí, do prostředí olympioniků.

Jak a kdy jste se dozvěděla, že budete vlajkonoškou?

Asi před dvěma týdny. Psal mi pan Hnízdil (zaměstnanec mediálního odboru Ústeckého kraje – pozn. autora) a předal mi další kontakty a informace.

Vaší disciplínou je sportovní aerobik, jak jste se k tomuto sportu dostala?

Bydlela jsem v Chomutově, kde jsem tancovala. Když jsme se přestěhovali do Loun, tak jsem hledala nějaký kroužek. Dostala jsem se až ke své trenérce, u které jsem doteď.

Dosáhla jste historického úspěchu a jste teprve třetí mistryně světa z České republiky, jak se to poslouchá?

Poslouchá se to skvěle. Být vedle Olgy Šípkové a Denisy Barešové je super pocit.

Kromě toho jste ještě i mistryně Evropy, to vše před dosažením dvaceti let. Nebojíte se, že ztratíte motivaci ke sportu, protože se už nebudete mít kam posouvat?

Momentálně mám motivaci v tom, že když mi končí závody, tak mi píší mladé holky, že je motivuji nebo jim duševně pomáhám. Líbí se mi, že to není jen o medailích, ale i o podpoře nebo pomoci.

Chystáte se v Liberci vydat na nějaký sport?

Mám bohužel spoustu povinností. Ale když by se našel čas, ráda se zajedu podívat. Bude to určitě zábava.

Co byste vzkázala reprezentantům, kteří budou pod Ještědem bojovat o medaile?

Ať hrají fair play. To je nejdůležitější a nejhezčí. Samozřejmě hodně štěstí a ať předvedou to nejlepší, co v sobě mají. A když to nevyjde, tak to nevzdávat.

Děkuji za rozhovor. Marek Baloun, člen programu Mladí novináři na ODM 2019

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

VEDOUCÍ PRACOVNÍ AGENTURY

Rakouská společnost zabývající se zprostředkováním a náborem řemeslníků, pomocníků a dalšího personálu do Německa, Rakouska, Švýcarska a Lichtenštejnska působící více než 30 let v CV hledá pro novou pobočku v Chomutově VEDOUCÍ/HO. Dobrá němčina, znalost práce na PC a sociálních mediích, komunikativnost podmínkou. Nabízíme zaškolení a atraktivní plat. Kontakt: Trummer Montage a Personal, Kesselgasse 9, 09599 Freiberg, Německo, Tel. 00491742478059 nebo Lydia Marčinová – Tel. 004366480571154.

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Vernisáž v Domově pro seniory Podbořany a vystoupení ZUŠ

tentokrát i s p. učitelem - ředitelem ZUŠ M. Říhovským.

Přehrát video
Vernisáž v DpS a dramatický projev žákyně ZUŠ Podbořany

Polednice...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+1 v OV a garáž, obojí v Lounech. Tel: 721 481 258.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám pozemek 1700 m2 v katastru obce Domoušice. Cena dohodou. Tel. 775 255 785.

Vzpomínky

Teofil Vegricht

Dne 27. 10. 2019 uplyne již 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek a dědeček, pan Teofil VEGRICHT. S láskou a úctou vzpomínají dcery Hana a Marie a syn Jaromír s rodinami.

Monika Málová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 26. 10. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustila maminka, manželka, dcera, paní Monika MÁLOVÁ z Žíželic. S láskou stále vzpomínají děti, manžel, maminka a ostatní příbuzní a známí. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Josef Hasil

Dne 25. 10. 2019 vzpomeneme sedmnácté výročí úmrtí pana Josefa HASILA ze Žatce. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Děkuje manželka a synové Jaroslav a Zdenek s rodinami.