Bylo super podívat se do prostředí olympioniků, říká mladá královna aerobiku Adéla Citová

2019-07-10 11:57:00

Liberec, Louny (red) Ve svém odvětví je úřadující mistryně Evropy a historicky teprve třetí mistryně světa z Česka. To vše stihla ještě před maturitou. V neděli 23. června ale Adélu Citovou, která nedávno oslavila dvacetiny, čekala olympijská pocta. Nést vlajku Ústeckého kraje při zahajovacím ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Liberci.

Co pro Vás znamená být zvolena vlajkonoškou Ústeckého kraje?

Překvapilo mě to. Je tu u nás v kraji spousta úspěšných sportovců. Je to pro mě samozřejmě čest. Bylo super podívat se do jiného prostředí, do prostředí olympioniků.

Jak a kdy jste se dozvěděla, že budete vlajkonoškou?

Asi před dvěma týdny. Psal mi pan Hnízdil (zaměstnanec mediálního odboru Ústeckého kraje – pozn. autora) a předal mi další kontakty a informace.

Vaší disciplínou je sportovní aerobik, jak jste se k tomuto sportu dostala?

Bydlela jsem v Chomutově, kde jsem tancovala. Když jsme se přestěhovali do Loun, tak jsem hledala nějaký kroužek. Dostala jsem se až ke své trenérce, u které jsem doteď.

Dosáhla jste historického úspěchu a jste teprve třetí mistryně světa z České republiky, jak se to poslouchá?

Poslouchá se to skvěle. Být vedle Olgy Šípkové a Denisy Barešové je super pocit.

Kromě toho jste ještě i mistryně Evropy, to vše před dosažením dvaceti let. Nebojíte se, že ztratíte motivaci ke sportu, protože se už nebudete mít kam posouvat?

Momentálně mám motivaci v tom, že když mi končí závody, tak mi píší mladé holky, že je motivuji nebo jim duševně pomáhám. Líbí se mi, že to není jen o medailích, ale i o podpoře nebo pomoci.

Chystáte se v Liberci vydat na nějaký sport?

Mám bohužel spoustu povinností. Ale když by se našel čas, ráda se zajedu podívat. Bude to určitě zábava.

Co byste vzkázala reprezentantům, kteří budou pod Ještědem bojovat o medaile?

Ať hrají fair play. To je nejdůležitější a nejhezčí. Samozřejmě hodně štěstí a ať předvedou to nejlepší, co v sobě mají. A když to nevyjde, tak to nevzdávat.

Děkuji za rozhovor. Marek Baloun, člen programu Mladí novináři na ODM 2019

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video