Podprsenka skrývala drogy a zlato

2019-07-24 17:25:00

CHOMUTOV (r) – Sérii vloupání do osobních automobilů napříč republikou objasnili tento měsíc chomutovští kriminalisté. Podezřelým je 44letý muž z Prahy, přechodně žijící v Mostě, který se od 20. dubna do 6. července jen na Chomutovsku měl vloupat do 13 vozidel. Na různých místech republiky pak podle policistů ve stejné době vykradl dalších 44 aut. Soud vzal sedmnáctkrát trestaného muže do vazby. Obviněn je podle čtyř paragrafů a hrozí mu vězení v trvání od dvou do osmi let.

„Muž se zaměřoval na věci viditelně odložené ve vozidlech. Ke vloupáním docházelo v každou denní dobu a odcizené věci muž většinou prodal a použil na obstarání drog a obživu sebe a své partnerky. Ani jeden z nich nepracuje,“ informoval dnes (24. července) vrchní komisař chomutovského územního odboru Policie ČR Tomáš Gerstner.

Dosud zadokumentovaná škoda činí celkem 872 tisíc korun; z toho necelých 550 tisíc tvoří odcizené věci a zhruba 320 tisíc škoda na vozidlech, protože muž si při vloupáních nebral servítky a používal hrubou sílu. Jak končily ukradené věci, dokumentuje příběh ukradeného zlatého řetízku v hodnotě 50 tisíc korun. Drahý šperk mužova družka prodala do zastavárny za osm tisíc korun. Obviněný nebyl vybíravý – podle policistů z aut kradl vedle šperků například notebooky, tablety, telefony, oděvy, hotovost, platební karty, rybářské vybavení, obuv, elektronářadí, ale i třeba dětský kočárek. Nepotřebné věci – doklady či jiné písemnosti – prý zahazoval.

Při domovní prohlídce a při prohlídce jeho osobního vozu se podařilo najít jen velmi malou část ukradených věcí. Vůz Ford policisté zadrželi, protože obviněný jej používal při páchání trestné činnosti. „Na Mostecku, kde bydlel, to nedělal,“ upřesnil vedoucí oddělení obecné kriminality Zdeněk Kaiser. Trestnou činnost muž jezdil páchat na Chomutovsko, Lounsko, Litoměřicko, Teplicko, Ústecko, Karlovarsko, Kladensko, Rakovnicko, Jihlavsko, Žďársko a Brněnsko.

Kriminalisté muže a jeho 34letou družku zadrželi v Lounech ve spolupráci s policisty tamního oddělení hlídkové služby 8. července. Při prohlídce jeho vozu nalezli nástroj k páchání trestné činnosti a při osobní prohlídce jeho partnerky v její podprsence objevili ukrytý sáček – pravděpodobně s pervitinem – a několik zlatých prstenů. Jejich původ kriminalisté prověřují, stejně jako to, zda družka věděla, zda věci, které od partnera dostávala, pocházejí z trestné činnosti.

„Vyšetřování nadále probíhá a počet zadokumentovaných případů není konečný,“ upozornil Tomáš Gerstner. Vedle vyloupených aut na našem území policisté rovněž prověřují, zda muž tutéž trestnou činnost nepáchal také na území SRN.

Foto: Zlaté prsteny, nalezené v podprsence partnerky obviněného po jejich zatčení v Lounech. Foto: Policie ČRKomentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video