Za pacienty následné péče dorazili tři roztomilí chlupáči

Hedvika Mašková 2019-08-01 14:00:00

Zpříjemnit dlouhou chvíli v nemocnici dorazili pacientům mohutní chlupáči z canisterapeutického týmu pana Stránského z Habartova. Peníze na podporu týmu dostala zdejší Dobrovolnická služba Levandule v projektu ,,Lepší svět“. Díky němu budou za pacienty oddělení následné péče dojíždět speciálně vycvičení pejsci každých čtrnáct dní až do konce ledna příštího roku.

,,Hlasovali jsme v projektu Globus ,,Lepší svět“ a vyhráli druhé místo. Získali jsme 80 tisíc korun na canisterapii. Do konce ledna by k nám tedy měli přijíždět každých čtrnáct dní canisterapeutičtí psi. Projekt si dělíme s kadaňskou nemocnicí,“ vysvětlila koordinátorka Dobrovolnické služby Levandule Radka Hrádková.

Projekt Canisterapie přináší radost a pohlazení do LDN, kde mnohdy dlouhodobě žijí starší pacienti. Ti jsou upoutání na lůžku a tráví celé dny bez pohybu a častějšího sociálního kontaktu. Aby i oni mohli prožívat chvilky radosti, budou k nim přicházet canisterapeutičtí pejsci.

,,Pacienti si mohou pejska pohladit a zpříjemnit si dlouhou chvíli. Pan Stránský, který za námi bude dojíždět, se specializuje na polohování postižených dětí i dospělých. Polohování je o tom, že má pes vyšší teplotu než člověk. Když jsou pacienti s křečovitým stažením těla, dají přes pejska končetinu a křeče krásně povolí. Pacientům kontakt se psi prospívá nejen fyzicky, ale i psychicky. Má to dvojí efekt. Pejsci jsou radost,“ upřesnila dále Radka Hrádková.

Do žatecké nemocnice dorazili za dlouhodobě nemocnými pacienty i pacienty na sociálních lůžkách tři pejsci – Jaroušek, Karolínka a Nastěnka. Čtyřletý Jaroušek je Leonberger, a i když z počátku některé pacienty vyděsila jeho mohutnost, po chvilce přišli na to, že je neuvěřitelně hodný. Dokonce jim ani nevadilo, když za nimi skočil do postele. Karolínka jakožto benjamínek v canisterapeutické smečce pana Stránského byla rovněž velmi přítulná. A Nastěnka – malý kříženec – pak svou vitalitou vykouzlila úsměv každému, kdo ji uviděl.

Pejsci milují lidi a nikdy by nikomu neublížili. ,,Kontakt s nemocnými lidmi jim nevadí, když mají čas na regeneraci. Maximální doba, kterou s nimi stráví, je hodina. Když plohujeme, tak zvládneme čtyři klienty denně po patnácti minutách. Pak psi potřebují tři dny relax,“ vysvětlil chovatel Bohumil Stránský a pochlubil se také výbornými výsledky, které se svou psí smečkou má: ,,Máme holčičku, která díky našemu pejskovi zvedla poprvé hlavičku a také paní, co začala v 92 letech opět mluvit. Našemu Jarouškovi vše vykecala.“

Díky Dobrovolnickému centru Radka Kadaň a zdejší Dobrovolnické službě Levandule dorazí pejsci na oddělení následné péče naší nemocnice opět tento týden.

Kromě Canisterapie se dobrovolníci z Levandule zapojují také do rozhovorů s pacienty, hudebních vystoupení, výtvarných aktivit, vycházek do parku nebo pěstování květin v truhlících před oddělením.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.