Za pacienty následné péče dorazili tři roztomilí chlupáči

Hedvika Mašková 2019-08-01 14:00:00

Zpříjemnit dlouhou chvíli v nemocnici dorazili pacientům mohutní chlupáči z canisterapeutického týmu pana Stránského z Habartova. Peníze na podporu týmu dostala zdejší Dobrovolnická služba Levandule v projektu ,,Lepší svět“. Díky němu budou za pacienty oddělení následné péče dojíždět speciálně vycvičení pejsci každých čtrnáct dní až do konce ledna příštího roku.

,,Hlasovali jsme v projektu Globus ,,Lepší svět“ a vyhráli druhé místo. Získali jsme 80 tisíc korun na canisterapii. Do konce ledna by k nám tedy měli přijíždět každých čtrnáct dní canisterapeutičtí psi. Projekt si dělíme s kadaňskou nemocnicí,“ vysvětlila koordinátorka Dobrovolnické služby Levandule Radka Hrádková.

Projekt Canisterapie přináší radost a pohlazení do LDN, kde mnohdy dlouhodobě žijí starší pacienti. Ti jsou upoutání na lůžku a tráví celé dny bez pohybu a častějšího sociálního kontaktu. Aby i oni mohli prožívat chvilky radosti, budou k nim přicházet canisterapeutičtí pejsci.

,,Pacienti si mohou pejska pohladit a zpříjemnit si dlouhou chvíli. Pan Stránský, který za námi bude dojíždět, se specializuje na polohování postižených dětí i dospělých. Polohování je o tom, že má pes vyšší teplotu než člověk. Když jsou pacienti s křečovitým stažením těla, dají přes pejska končetinu a křeče krásně povolí. Pacientům kontakt se psi prospívá nejen fyzicky, ale i psychicky. Má to dvojí efekt. Pejsci jsou radost,“ upřesnila dále Radka Hrádková.

Do žatecké nemocnice dorazili za dlouhodobě nemocnými pacienty i pacienty na sociálních lůžkách tři pejsci – Jaroušek, Karolínka a Nastěnka. Čtyřletý Jaroušek je Leonberger, a i když z počátku některé pacienty vyděsila jeho mohutnost, po chvilce přišli na to, že je neuvěřitelně hodný. Dokonce jim ani nevadilo, když za nimi skočil do postele. Karolínka jakožto benjamínek v canisterapeutické smečce pana Stránského byla rovněž velmi přítulná. A Nastěnka – malý kříženec – pak svou vitalitou vykouzlila úsměv každému, kdo ji uviděl.

Pejsci milují lidi a nikdy by nikomu neublížili. ,,Kontakt s nemocnými lidmi jim nevadí, když mají čas na regeneraci. Maximální doba, kterou s nimi stráví, je hodina. Když plohujeme, tak zvládneme čtyři klienty denně po patnácti minutách. Pak psi potřebují tři dny relax,“ vysvětlil chovatel Bohumil Stránský a pochlubil se také výbornými výsledky, které se svou psí smečkou má: ,,Máme holčičku, která díky našemu pejskovi zvedla poprvé hlavičku a také paní, co začala v 92 letech opět mluvit. Našemu Jarouškovi vše vykecala.“

Díky Dobrovolnickému centru Radka Kadaň a zdejší Dobrovolnické službě Levandule dorazí pejsci na oddělení následné péče naší nemocnice opět tento týden.

Kromě Canisterapie se dobrovolníci z Levandule zapojují také do rozhovorů s pacienty, hudebních vystoupení, výtvarných aktivit, vycházek do parku nebo pěstování květin v truhlících před oddělením.


Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video