Ve Studentské ulici dojde k výměně vodovodu a kanalizace

Hedvika Mašková 2019-08-04 14:00:00

Poruchové vodovodní řady a děravá kanalizace v ulici Studentská budou do konce roku vyměněny. Počátkem srpna zde Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájí další ze svých investičních akcí roku 2019.

Bude se jednat o rekonstrukci dožilých a poruchových vodovodních řádů o délce více než 250 metrů a děravé kanalizace v délce téměř 200 metrů v ulici Studentská mezi domy č. p. 1230 až 1096. Rekonstrukce se dotkne cirka šedesáti napojených obyvatel.

Vodovodní řady v této lokalitě pocházejí z roku 1955, o čemž vypovídá narůstající množství poruch. Vodovodní řady jsou o téměř dvacet let mladší, ale dle kamerové prohlídky stoka již vykazuje korozi materiálu, díry ve dně a tvořící se kaverny. Místy tak hrozí destrukce stoky. Z těchto důvodů rozhodla SVS o provedení rekonstrukce.

Vlastní stavební práce začnou počátkem srpna a dle smlouvy by mělo být do konce letošního roku hotovo. Při rekonstrukci budou muset být vodovodní řady odstaveny a okolní nemovitosti zásobovány pitnou vodou provizorním povrchovým vodovodem.

Rekonstrukce vodovodní řady a kanalizace ve Studentské ulici je jednou z více než třiceti staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Louny v celkovém objemu investic 174,5 milionu korun.


Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video