Vinobraní v Jirkově rozdělilo návštěvníky

Soňa Šímová 2019-09-07 12:32:00

JIRKOV (soš) — Nová akce, která poslední srpnový víkend lákala do centra města milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury na bujaré veselí s rozmanitým programem, vzbudila mezi lidmi rozporuplné reakce. Tradiční folklor nahradily kolotoče a stánky s nesouvisejícím zbožím. Organizátor navíc nezajistil slibovaný úklid. Našly se ale také kladné ohlasy.

„Město již nadále s organizátorem Tomášem Stávkem spolupracovat nebude,“ shrnula starostka Jirkova Darina Kováčová. „Místo vinobraní se jednalo spíše o loučení s létem, organizátor původní záměr bohužel postupně měnil až do té finální podoby,“ vysvětlila starostka s tím, že předchozí nápad se jí velmi líbil. Na akci dorazily stovky návštěvníků, které roztančily například revivaly skupin Kabát nebo Abba, avizovaná cimbálovka ovšem nedorazila.

„Stánky s občerstvením v postranní ulici a burčák neměly chybu,“ pochvaloval si například David Adam, který na akci dorazil z Chomutova. Opravdový průšvih ovšem přišel po akci, kdy organizátor nezajistil úklid. O ten se poté postaral zastupitel Josef Šebek, který přes facebook svolal dobrovolníky. Spolu pak v neděli odpoledne dali celé náměstí a jeho okolí do pořádku. Večer úklid dokončila sociální firma ONZA, která zajišťuje údržbu města.

„Organizátor nedodržel více věcí, které slíbil, a to včetně úklidu. Město a dobrovolníci pak za něj museli tyto nedostatky suplovat. Těžko ale po panu Stávkovi můžeme chtít nějaké sankce. Akci totiž pořádal bez nároku na honorář. My jsme mu vypomohli pouze s náklady na elektřinu a vodu,“ vyjádřila se k problémům Darina Kováčová. Zároveň také dodala, že akci by chtěla příští rok opakovat. Tentokrát ovšem již ne pod vedením letošního organizátora a rozhodně trochu jinak. „Mělo to svoje chyby, ale byl to první ročník. Na příštím bychom chtěli méně kolotočů a mimo centrum a samozřejmě stánky s tradičním zbožím a víny,“ uzavřela starostka.


Foto: Vladimír Vacula

Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

SERVÍRKA A POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Přijmeme servírku a pomocnou sílu do kuchyně na HPP v restauraci v Chomutově.
Tel.: 725 155 297

REGIONÁLNÍ ZÁSTUPCE NA PRODEJ A DISTRIBUCI

Hledáme regionálního zástupce na prodej a distribuci - tepelných čerpadlel a jejich montáže, obory: elektro, instalater, MěR. Zahájení 2020.
E-mail: best.heating@seznam.cz

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.