Vinobraní v Jirkově rozdělilo návštěvníky

Soňa Šímová 2019-09-07 12:32:00

JIRKOV (soš) — Nová akce, která poslední srpnový víkend lákala do centra města milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury na bujaré veselí s rozmanitým programem, vzbudila mezi lidmi rozporuplné reakce. Tradiční folklor nahradily kolotoče a stánky s nesouvisejícím zbožím. Organizátor navíc nezajistil slibovaný úklid. Našly se ale také kladné ohlasy.

„Město již nadále s organizátorem Tomášem Stávkem spolupracovat nebude,“ shrnula starostka Jirkova Darina Kováčová. „Místo vinobraní se jednalo spíše o loučení s létem, organizátor původní záměr bohužel postupně měnil až do té finální podoby,“ vysvětlila starostka s tím, že předchozí nápad se jí velmi líbil. Na akci dorazily stovky návštěvníků, které roztančily například revivaly skupin Kabát nebo Abba, avizovaná cimbálovka ovšem nedorazila.

„Stánky s občerstvením v postranní ulici a burčák neměly chybu,“ pochvaloval si například David Adam, který na akci dorazil z Chomutova. Opravdový průšvih ovšem přišel po akci, kdy organizátor nezajistil úklid. O ten se poté postaral zastupitel Josef Šebek, který přes facebook svolal dobrovolníky. Spolu pak v neděli odpoledne dali celé náměstí a jeho okolí do pořádku. Večer úklid dokončila sociální firma ONZA, která zajišťuje údržbu města.

„Organizátor nedodržel více věcí, které slíbil, a to včetně úklidu. Město a dobrovolníci pak za něj museli tyto nedostatky suplovat. Těžko ale po panu Stávkovi můžeme chtít nějaké sankce. Akci totiž pořádal bez nároku na honorář. My jsme mu vypomohli pouze s náklady na elektřinu a vodu,“ vyjádřila se k problémům Darina Kováčová. Zároveň také dodala, že akci by chtěla příští rok opakovat. Tentokrát ovšem již ne pod vedením letošního organizátora a rozhodně trochu jinak. „Mělo to svoje chyby, ale byl to první ročník. Na příštím bychom chtěli méně kolotočů a mimo centrum a samozřejmě stánky s tradičním zbožím a víny,“ uzavřela starostka.


Foto: Vladimír Vacula

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚČETNÍ

Hledáme ÚČETNÍ na HPP. Firma dřevovýroby v Radonicích. Nástup možný dle dohody.
Tel.: 602 286 791


KUCHAŘ/KA

Kamarád - LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na občasnou výpomoc. Jedna se o zařízení s celoročním provozem. Vhodné pro důchodce. Spěchá.
Tel.: 725 530 819


ZÁKAZNICKÁ PODPORA VE FIRMĚ NA TVORBU WEBŮ

Společnost Galileo Corporation s.r.o., která se již 18 let, specializuje na tvorbu webů obcí, měst a příspěvkových organizací hledá nohého kolegu pro rozšíření zákaznické podpory v Chomutově. Požadujeme základní znalost HTML, CSS, schopnost analyzovat požadavky a najít optimální řešení. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 603 591 244
E-mail: job@igalileo.cz


ÚČETNÍ, LABORANTKA

LABORATOŘ POSTOLOPRTY s.r.o. hledá ÚČETNÍ s praxí na HPP. Dále LABORANTKU/TA a manuálně zručnou POMOCNOU PRACOVNICI do laboratoře, min. SŠ vzdělání.
Tel.: 775 225 064

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video