Nespokojení čtenáři píší: Cyklobus „asijského typu”?!

Redakce 2019-09-08 13:31:00

Využili jsme s několika přáteli v neděli 11. srpna cyklobusu směr Jirkov — Chomutov — Boží Dar. Ale ze způsobu, jakým se touto linkou přepravují kola, jsme byli všichni neskutečně zděšeni!!! Čekali jsme autobus a příslušný vlek na kola, ale přijel jen autobus — bez vleku a ani uvnitř nepřizpůsobený k přepravě kol (možná pro jedno až dvě kola)! Nás bylo 12 a pan řidič tedy začal kola nakládat do autobusu. Ještě, že byl velice ochotný, vstřícný a příjemný a snažil se nám všem vyhovět a kola do autobusu poskládal. Nevím, kolik řidičů by bylo ochotno takto kola převážet, ale on byl zlatý!!! Myslím, že podnik, který se touto službou zabývá, by se měl nad tím trochu zamyslet. Ve srovnání s tím, jak je tato služba medializovaná, byla v našem případě úroveň přepravy kol dost drsná. Byla to linka 584, u které je uvedeno na internetu, že samozřejmě bude jezdit o prázdninách i ve všední dny, ale pravda to není! Přikládám fotku, jaká je úroveň přepravy! Věra Horáková

O vyjádření jsme požádali krajského radního pro dopravu Jaroslava Komínka, protože kraj tuto službu platí z peněz daňových poplatníků. Radní k případu uvedl následující:

Při vyřizování výše uvedené stížnosti jsem hovořil se zástupcem dopravce, obchodně dopravním ředitelem Autobusy Karlovy Vary Ing. Davidem Kumpertem, který mi věc vysvětlil. Dopravce měl k dispozici pouze tři vozidla s tažným zařízením, která byla v servisu. Do víkendu byla přislíbena oprava alespoň jednoho z nich, což se však nepodařilo. Dopravce tedy volil variantu s obsloužením spoje vozidlem bez přívěsu na přepravu jízdních kol. Nepočítal s tím, že pojede tolik cyklistů, mysleli, že pojede jeden, maximálně dva; a těm dají kola dovnitř. Svou chybu dopravce uznává, již vybavil další dvě vozidla tažným zařízením, aby se daná situace neopakovala. Za naší stranu bude tato závada předána do RÚK s návrhem na sankci. Jaroslav Komínek, krajský radní pro dopravu

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video