Úvod   /   Zprávy   /   Pozor na věci!

Pozor na věci!

Redakce 2019-09-06 15:03:00

CHOMUTOVSKO (r) — Před lehkomyslností, s jakou někteří nechávají bez dozoru své kabelky, peněženky a další věci, varují veřejnost chomutovští policisté. Jak informovala jejich mluvčí Miroslava Glogovská, v posledních dnech došlo na Chomutovsku k několika krádežím, které mají společného jmenovatele: Tím je využití příležitosti, kterou ke krádeži poskytne pachateli sama oběť.

Například v pátek předminulého týdne dopoledne došlo u vlakového nádraží Chomutov město k odcizení kabelky. Poškozená uvedla, že seděla se svou sestrou na lavičce u nádraží a kabelku měla položenou vedle sebe. Po chvíli se rozhodly jít do vestibulu nádražní budovy, kabelku však na lavičce poškozená zapomněla. Když si to uvědomila, bylo již pozdě. Její sestra viděla od lavičky s kabelkou v ruce odjíždět mladíka na kole. Touto nepozorností přišla 40letá žena z Chomutova kromě kabelky s doklady i o finanční hotovost ve výši 12 800 korun.

V noci z pátku na sobotu pak opět neznámému pachateli stačilo využít příležitosti. Osmačtyřicetiletá žena si v jednom z chomutovských barů odložila kabelku na místě, kde seděla, a odešla tančit. Pachateli pak stačilo v příhodné chvíli do kabelky sáhnout a vytáhnout z ní peněženku. Tam měla poškozená finanční hotovost tisíc korun, doklady, ale i platební karty. Škoda, způsobená této ženě, se následně navýšila ještě o necelých 6 tisíc korun, protože pachatel s odcizenou kartou stačil provést několik bezkontaktních plateb.

„V této souvislosti policie znovu apeluje na občany, aby nenechávali své věci volně odložené na veřejně přístupných místech. Ani uložení peněženky, případně mobilního telefonu do batůžku nošeného na zádech, není dobrý nápad. Zejména v místech, kde se nahromadí více lidí, například i při vystupování z vlaku, jsou pro pachatele tyto věci snadnou kořistí. Pokud je nelze umístit jinam než do příručního zavazadla, doporučujeme držet si v místech s větším výskytem lidí zavazadlo tak, aby nebylo možné do něj sáhnout bez vědomí majitele,“ nabádá Miroslava Glogovská.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video