Úvod   /   Zprávy   /   Pozor na věci!

Pozor na věci!

Redakce 2019-09-06 15:03:00

CHOMUTOVSKO (r) — Před lehkomyslností, s jakou někteří nechávají bez dozoru své kabelky, peněženky a další věci, varují veřejnost chomutovští policisté. Jak informovala jejich mluvčí Miroslava Glogovská, v posledních dnech došlo na Chomutovsku k několika krádežím, které mají společného jmenovatele: Tím je využití příležitosti, kterou ke krádeži poskytne pachateli sama oběť.

Například v pátek předminulého týdne dopoledne došlo u vlakového nádraží Chomutov město k odcizení kabelky. Poškozená uvedla, že seděla se svou sestrou na lavičce u nádraží a kabelku měla položenou vedle sebe. Po chvíli se rozhodly jít do vestibulu nádražní budovy, kabelku však na lavičce poškozená zapomněla. Když si to uvědomila, bylo již pozdě. Její sestra viděla od lavičky s kabelkou v ruce odjíždět mladíka na kole. Touto nepozorností přišla 40letá žena z Chomutova kromě kabelky s doklady i o finanční hotovost ve výši 12 800 korun.

V noci z pátku na sobotu pak opět neznámému pachateli stačilo využít příležitosti. Osmačtyřicetiletá žena si v jednom z chomutovských barů odložila kabelku na místě, kde seděla, a odešla tančit. Pachateli pak stačilo v příhodné chvíli do kabelky sáhnout a vytáhnout z ní peněženku. Tam měla poškozená finanční hotovost tisíc korun, doklady, ale i platební karty. Škoda, způsobená této ženě, se následně navýšila ještě o necelých 6 tisíc korun, protože pachatel s odcizenou kartou stačil provést několik bezkontaktních plateb.

„V této souvislosti policie znovu apeluje na občany, aby nenechávali své věci volně odložené na veřejně přístupných místech. Ani uložení peněženky, případně mobilního telefonu do batůžku nošeného na zádech, není dobrý nápad. Zejména v místech, kde se nahromadí více lidí, například i při vystupování z vlaku, jsou pro pachatele tyto věci snadnou kořistí. Pokud je nelze umístit jinam než do příručního zavazadla, doporučujeme držet si v místech s větším výskytem lidí zavazadlo tak, aby nebylo možné do něj sáhnout bez vědomí majitele,“ nabádá Miroslava Glogovská.

Komentáře

Nabídky práce

MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ

Měsíční výdělek 28-30 tisíc měsíčně, 25 dní dovolené, stravenky v hodnotě 75,-Kč nebo obědy v hodnotě 100,-Kč plně hrazeny zaměstnavatelem. Firma Römheld & Moelle s provozovnou v Žatci (Leoše Janáčka 3224, 438 01 Žatec) hledá kandidáty na pozici MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ. Požadavky: vyučení v technickém oboru - znalost nebo praxe v oboru modelářství výhodou, Manuální zručnost, nutná orientace ve výkresové dokumentaci.
Tel.: 739 705 434
E-mail: spacek@roemheld-moelle.cz

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

MISTR VÝROBY - VHODNÉ I PRO DŮCHODCE

Hledáme do výrobní firmy se sídlem v Třebívlicích mistra výroby. Odpovědnost za chod výroby (dřevozpracující obor) – 6 zaměstnanců, plnění výrobního plánu, úzká spolupráce s nákupem a odbytem. Práce je vhodná i pro aktivního důchodce. Výhodné finanční podmínky, odměny v závislosti na splněném výkonu, přátelský kolektiv a zázemí malé přátelské firmy. Nástup možný ihned.
Tel.: 606 706 856

SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Sázení stromů života nad Mariánskou ulicí v Hlubanech

V sobotu ve 14 hodin na nové aleji všechny účastníky přivítal starosta města Podbořan Radek Reindl.

Přehrát video
Louny: Festival Náš Svět v divadle

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v LN. Tel.: 774 305 312.

PRONÁJEM

Pronajmeme místnost 14 m2 přístupnou ze dvora domu Chmelařské nám. 348, Žatec (vedle hasičů) pro možnost uložení materiálu (elektro, instalatér, atd.). Možnost parkování osobního auta nebo dodávky na dvoře domu. Levně. Tel.: 604 587 274.

Vzpomínky

Václav Gebauský

Dne 12. listopadu tomu bude smutných 15 let, kdy nám navždy odešel náš tatínek, bratr, strýc a kamarád, pan Václav GEBAUSKÝ z Ročova. S láskou a úctou vzpomínají synové Jan a Oldřich, dcera Venuše, vnučka Michala, sestry Hela a Jířa s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Když má někdo někoho rád, tak v našich srdcích žije dál.

Václav Šefrna

Roky tiše plynou, jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 1. 11. 2019 uplynulo již dlouhých 30 let, od úmrtí pana Václava ŠEFRNY ze Žatce, který by letos 26. 6. oslavil 95. narozeniny. Stále vzpomínají dcery Marie a Dagmar a syn Václav s rodinami. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Ivuška Moravcová

Dnes 13. 11. 2019 vzpomínáme na nedožité 76. narozeniny paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.