Úvod   /   Zprávy   /   Pozor na věci!

Pozor na věci!

Redakce 2019-09-06 15:03:00

CHOMUTOVSKO (r) — Před lehkomyslností, s jakou někteří nechávají bez dozoru své kabelky, peněženky a další věci, varují veřejnost chomutovští policisté. Jak informovala jejich mluvčí Miroslava Glogovská, v posledních dnech došlo na Chomutovsku k několika krádežím, které mají společného jmenovatele: Tím je využití příležitosti, kterou ke krádeži poskytne pachateli sama oběť.

Například v pátek předminulého týdne dopoledne došlo u vlakového nádraží Chomutov město k odcizení kabelky. Poškozená uvedla, že seděla se svou sestrou na lavičce u nádraží a kabelku měla položenou vedle sebe. Po chvíli se rozhodly jít do vestibulu nádražní budovy, kabelku však na lavičce poškozená zapomněla. Když si to uvědomila, bylo již pozdě. Její sestra viděla od lavičky s kabelkou v ruce odjíždět mladíka na kole. Touto nepozorností přišla 40letá žena z Chomutova kromě kabelky s doklady i o finanční hotovost ve výši 12 800 korun.

V noci z pátku na sobotu pak opět neznámému pachateli stačilo využít příležitosti. Osmačtyřicetiletá žena si v jednom z chomutovských barů odložila kabelku na místě, kde seděla, a odešla tančit. Pachateli pak stačilo v příhodné chvíli do kabelky sáhnout a vytáhnout z ní peněženku. Tam měla poškozená finanční hotovost tisíc korun, doklady, ale i platební karty. Škoda, způsobená této ženě, se následně navýšila ještě o necelých 6 tisíc korun, protože pachatel s odcizenou kartou stačil provést několik bezkontaktních plateb.

„V této souvislosti policie znovu apeluje na občany, aby nenechávali své věci volně odložené na veřejně přístupných místech. Ani uložení peněženky, případně mobilního telefonu do batůžku nošeného na zádech, není dobrý nápad. Zejména v místech, kde se nahromadí více lidí, například i při vystupování z vlaku, jsou pro pachatele tyto věci snadnou kořistí. Pokud je nelze umístit jinam než do příručního zavazadla, doporučujeme držet si v místech s větším výskytem lidí zavazadlo tak, aby nebylo možné do něj sáhnout bez vědomí majitele,“ nabádá Miroslava Glogovská.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video