Jeden vyhrožoval pistolí, druhý nožem

Redakce 2019-09-11 09:59:00

CHOMUTOV (r) — Hned dva případy, jejichž aktéři vyhrožovali svému okolí zbraní, řešili minulý týden chomutovští strážníci. K prvnímu vyjela hlídka městské policie na základě telefonického oznámení do ulice Kyjická, kde měl podle oznamovatelky pobíhat podivně se chovající muž se střelnou zbraní.

„Již během příjezdu na strážníky mávala skupina osob, která zadržela onoho ozbrojeného muže. Ten měl totiž dle výpovědí chodit po ulici, zbraň všude ukazovat, vyhrožovat lidem a dokonce i dětem. Dva muži se tedy rozhodli, že ho chytí a střelnou zbraň mu odeberou,“ informovali strážníci.

Plán odvážných obyvatel sídliště vyšel a odebranou zbraň strážníci z pochopitelných důvodů okamžitě zajistili a po podrobném zkoumání zjistili, že se jedná o napodobeninu určenou pro střelbu plynovými nebo poplašnými náboji. Laik a často i odborník ale nemají šanci to v rychlosti poznat, protože tyto atrapy bývají vyrobeny z kovu a často jsou detailně propracované. Na první pohled se tak dají snadno zaměnit za „ostrou“ zbraň kategorie B, tedy samonabíjecí pistoli či revolver pro osobní obranu.

Hlídka zkontrolovala, zda podezřelý muž u sebe nemá ještě další zbraně, a spoutala ho. Dále zjistila totožnost svědků celé události a nechala si od nich potvrdit průběh incidentu. Když na místo dorazila přivolaná hlídka Policie ČR, případ si převzala k dořešení.

Druhá událost se odehrála v ulici Štábního Kapitána Kouby, kde na přivolanou hlídku strážníků již čekal oznamovatel, který se podle vlastních slov v podchodu střetl s neznámým mužem. Jak řekl, neznámý se na něm dožadoval cigaret, a když mu oznamovatel nebyl schopný vyhovět, vytáhl na něj nůž. Po příjezdu na místo přepadený strážníkům sdělil popis muže a směr, kterým se vydal.

„Netrvalo dlouho a strážníci spatřili skupinu tří osob, z nichž jedna přesně odpovídala popisu onoho muže. Všichni tedy byli vyzváni k prokázání totožnosti a prohledáni, přičemž u jednoho z nich byl nalezen nůž, který se okamžitě odebral,“ uvedli městští policisté.

Protože bylo očividné, že členové skupinky nebudou spolupracovat a mohli by se pokusit utéct, za použití donucovacích prostředků je strážníci svedli k zemi a přiložili jim pouta. Dále jim vysvětlili, že jsou omezeni na osobní svobodě pro podezření ze spáchání trestného činu. Na místo se opět dostavila Policie ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.

1. foto: Snímek z osobní prohlídky ozbrojeného muže z Kyjické ulice: Vedle pistole už měl u sebe jen mobilní telefon a nabíječku.

2. Mladík, který bude pravděpodobně obviněn z loupežného přepadení v podchodu v ulici štábního kapitána Kouby. Žádat někoho o cigarety s nožem v ruce se mezi slušnými lidmi opravdu nedělá; a nic na tom nemění ani fakt, že se nikomu nic nestalo. Foto: Městská policie Chomutov (2x)

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

SERVÍRKA A POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Přijmeme servírku a pomocnou sílu do kuchyně na HPP v restauraci v Chomutově.
Tel.: 725 155 297

REGIONÁLNÍ ZÁSTUPCE NA PRODEJ A DISTRIBUCI

Hledáme regionálního zástupce na prodej a distribuci - tepelných čerpadlel a jejich montáže, obory: elektro, instalater, MěR. Zahájení 2020.
E-mail: best.heating@seznam.cz

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.