Jeden vyhrožoval pistolí, druhý nožem

Redakce 2019-09-11 09:59:00

CHOMUTOV (r) — Hned dva případy, jejichž aktéři vyhrožovali svému okolí zbraní, řešili minulý týden chomutovští strážníci. K prvnímu vyjela hlídka městské policie na základě telefonického oznámení do ulice Kyjická, kde měl podle oznamovatelky pobíhat podivně se chovající muž se střelnou zbraní.

„Již během příjezdu na strážníky mávala skupina osob, která zadržela onoho ozbrojeného muže. Ten měl totiž dle výpovědí chodit po ulici, zbraň všude ukazovat, vyhrožovat lidem a dokonce i dětem. Dva muži se tedy rozhodli, že ho chytí a střelnou zbraň mu odeberou,“ informovali strážníci.

Plán odvážných obyvatel sídliště vyšel a odebranou zbraň strážníci z pochopitelných důvodů okamžitě zajistili a po podrobném zkoumání zjistili, že se jedná o napodobeninu určenou pro střelbu plynovými nebo poplašnými náboji. Laik a často i odborník ale nemají šanci to v rychlosti poznat, protože tyto atrapy bývají vyrobeny z kovu a často jsou detailně propracované. Na první pohled se tak dají snadno zaměnit za „ostrou“ zbraň kategorie B, tedy samonabíjecí pistoli či revolver pro osobní obranu.

Hlídka zkontrolovala, zda podezřelý muž u sebe nemá ještě další zbraně, a spoutala ho. Dále zjistila totožnost svědků celé události a nechala si od nich potvrdit průběh incidentu. Když na místo dorazila přivolaná hlídka Policie ČR, případ si převzala k dořešení.

Druhá událost se odehrála v ulici Štábního Kapitána Kouby, kde na přivolanou hlídku strážníků již čekal oznamovatel, který se podle vlastních slov v podchodu střetl s neznámým mužem. Jak řekl, neznámý se na něm dožadoval cigaret, a když mu oznamovatel nebyl schopný vyhovět, vytáhl na něj nůž. Po příjezdu na místo přepadený strážníkům sdělil popis muže a směr, kterým se vydal.

„Netrvalo dlouho a strážníci spatřili skupinu tří osob, z nichž jedna přesně odpovídala popisu onoho muže. Všichni tedy byli vyzváni k prokázání totožnosti a prohledáni, přičemž u jednoho z nich byl nalezen nůž, který se okamžitě odebral,“ uvedli městští policisté.

Protože bylo očividné, že členové skupinky nebudou spolupracovat a mohli by se pokusit utéct, za použití donucovacích prostředků je strážníci svedli k zemi a přiložili jim pouta. Dále jim vysvětlili, že jsou omezeni na osobní svobodě pro podezření ze spáchání trestného činu. Na místo se opět dostavila Policie ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.

1. foto: Snímek z osobní prohlídky ozbrojeného muže z Kyjické ulice: Vedle pistole už měl u sebe jen mobilní telefon a nabíječku.

2. Mladík, který bude pravděpodobně obviněn z loupežného přepadení v podchodu v ulici štábního kapitána Kouby. Žádat někoho o cigarety s nožem v ruce se mezi slušnými lidmi opravdu nedělá; a nic na tom nemění ani fakt, že se nikomu nic nestalo. Foto: Městská policie Chomutov (2x)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video