Lounské muzeum oslavovalo stotřicetiny

Ladislav Bába 2019-09-18 17:46:00

Louny (bab) Lounské oblastní muzeum o uplynulém víkendu oslavovalo. Letošního roku je tomu totiž 130 let, co byl založen Musejní spolek Louny.

 Při této příležitosti byl připraven bohatý program, např. flašinetář, „Execírka“ rakouské armády, Staročeská hudba, kejklíř Lukáš, soubor tanečnic Siderea, kouzelník Harden a další. Nechybělo ani ležení rakouské armády, ukázky keltské kultury a další stánky různých suvenýrů. Krásné počasí umožnilo, že se hlavní program mohl uskutečnit na prostranství za lounskou radnicí. A Pivovarská ulice byla uzavřena právě pro různé stánky.

Sobotním programem oslavy výročí muzea nekončí. Pokračovat budou ve čtvrtek 10. října. Od jedné hodiny odpoledne zasedací síň lounské radnice uvítá konferenci Poohří, od 16.15 hodin proběhne komentovaná prohlídka kostela sv. Petra, od páté odpolední se koná společenský večer v areálu restaurace Stromovka v Lounech. 

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video