Lounské muzeum oslavovalo stotřicetiny

Ladislav Bába 2019-09-18 17:46:00

Louny (bab) Lounské oblastní muzeum o uplynulém víkendu oslavovalo. Letošního roku je tomu totiž 130 let, co byl založen Musejní spolek Louny.

 Při této příležitosti byl připraven bohatý program, např. flašinetář, „Execírka“ rakouské armády, Staročeská hudba, kejklíř Lukáš, soubor tanečnic Siderea, kouzelník Harden a další. Nechybělo ani ležení rakouské armády, ukázky keltské kultury a další stánky různých suvenýrů. Krásné počasí umožnilo, že se hlavní program mohl uskutečnit na prostranství za lounskou radnicí. A Pivovarská ulice byla uzavřena právě pro různé stánky.

Sobotním programem oslavy výročí muzea nekončí. Pokračovat budou ve čtvrtek 10. října. Od jedné hodiny odpoledne zasedací síň lounské radnice uvítá konferenci Poohří, od 16.15 hodin proběhne komentovaná prohlídka kostela sv. Petra, od páté odpolední se koná společenský večer v areálu restaurace Stromovka v Lounech. 

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video