Vlci v Krušných horách mají mladé. Bude o nich beseda

Tomáš Skřipský 2019-09-30 08:01:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos) — Na besedu s „Krušnoholkou“ Štěpánkou Kadlecovou, která je koordinátorkou tzv. Vlčích hlídek Hnutí DUHA v Krušných horách, zve Strana zelených v Klášterci nad Ohří. Povídání s prostým názvem „Vlci v Krušných horách“ se koná v úterý 1. října od 18 hodin v klášterecké restauraci Símalka.

Během večera dojde i na promítání krátkého dokumentu a vstup na akci je zdarma.  Povídání to jistě bude zajímavé už tím, že na konci letošních prázdnin se historicky poprvé od doby, kdy se vlci vrátili do České republiky, podařila potvrdit reprodukce i u krušnohorské smečky. „Vzhledem k rozloze Krušných hor jde o velký úspěch. S jistotou se dá zatím říci, že se smečka rozrostla minimálně o tři vlčata. Je pravděpodobné, že se po Krušných horách pohybují další jedinci i mimo tuto smečku. 

Terénní pracovníci Hnutí DUHA se pokoušejí zjistit, zda se jedná o samotáře, vlčí pár nebo o další kompletní smečku,“ informovalo hnutí na webových stránkách šelmy.cz.

Sama Štěpánka Kadlecová první oficiálně potvrzené narození vlčat v Krušných horách komentuje s nadšením: „Je skvělé, že se po třech letech usilovného monitoringu podařilo najít místo, které nám poskytlo nejen úchvatné záběry na dospělé jedince, ale zároveň na tři vlčata, a potvrdilo se tím, že se vlkům v naší krajině daří.“ První dobrovolné Vlčí hlídky vznikly před rovnými dvaceti lety, kdy se v Beskydech vydali jejich první členové hledat mimo jiné pobytové znaky této vracející se šelmy. V příštích týdnech se opět uskuteční celkem sedm víkendových seminářů pro nové dobrovolníky po celé České republice. Jejich součástí budou informace o životě našich velkých predátorů, celodenní terénní exkurze s praktickou ukázkou stopování či přednášky odborníků z Hnutí DUHA, místních správ chráněných krajinných oblastí a dalších odborných institucí. Program doplňuje také promítání dokumentárních snímků a záběrů z fotopastí.

Letošní první školení se uskuteční druhý říjnový víkend ve Vejprtech. I díky proškoleným dobrovolníkům se jen za minulý rok podařilo získat téměř 2 000 důkazů o přítomnosti velkých šelem a více než 150 záznamů o výskytu vydry, jeřábka a dalších vzácných druhů.

Foto: Dvě ze tří vlčat, jejichž narození v Krušných horách letos poprvé potvrdily fotopasti Vlčích hlídek Hnutí DUHA. Foto: Hnutí DUHA — šelmy.cz

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video