Buškovice připravily Tuchořicím první porážku v sezóně

Redakce 2019-09-25 13:21:00

Tuchořice/Buškovice - Po domácím K.O. v derby s Kryry čekal na fotbalisty Baníku Buškovice další tým, který ještě loni hrál vyšší soutěž – velmi těžký soupeř z Tuchořic.

Buškovičtí se však domácích Tuchořic nezalekli a hned od úvodu na ně aktivně nastoupili. Zároveň se snažili o kombinační hru s prvky jednoduchosti. V praxi to znamenalo, že v nouzi se fotbal prostě nehraje, ale míč musí okamžitě z nebezpečné zóny pryč. Domácí byli Buškovickým napadáním evidentně zaskočeni, protože Tuchořičtí hráči neměli dostatek prostoru a času na přihrávky. Takže museli míče většinou jen nakopnout na náhodu dopředu. Nebo se museli uchýlit k přihrávce až na svého brankáře. Toho však dobře využívali fotbalisté Buškovic a soustavným napadáním nutili k chybám obránce a brankáře. Toho mohl využít hned v úvodu Troch, který takto jednu z přihrávek vystihl, ale jeho střelu stačil brankář Plánička nohama zlikvidovat. O osudu utkání rozhodla výborná tříminutovka během prvního poločasu. Nejprve ve 23. minutě skvěle kopl přímý volný kop Werner – jeho střela přes domácí zeď do horního rohu se zastavila až v síti a hosté šli do překvapivého, ale zaslouženého vedení. Ve 26. minutě hosté přidali druhou branku. Novotný výborně vybojoval míč a přihrál jej Uldrichovi. Ten z první křižnou přihrávkou našel Trocha, který si všiml, že je brankář Plánička příliš z branky a střelou z prvního dotyku jej přehodil. Vedení hostů mohl navýšit Kotrc, kterému vybojoval míč výborně hrající Novotný, ale Kotrc svůj únik na branku včas nezakončil střelou a brankář Plánička si připsal úspěšný zákrok.

Druhý poločas byl spíše bojem mezi oběma brankovými prostory. Domácí se snažili vstřelit kontaktní branku, ale jejich hra, směřující většinou přes střed s následnou přihrávkou na jejich střelce Volkmana, nebyla příliš úspěšná. Střed hřiště z pohledu hostů výborně čistila stoperská dvojice Kohout – Umlauf, podporovaná středními záložníky Trochem a Kolářem. Když navíc v 79. minutě vyběhl směrem k brance domácích Kohout, který využil chyby obránců a svůj nájezd zakončil brankou na 3:0 pro Buškovice, zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Jenže domácí střelec Volkman brankami v 82. a 90. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Více však Tuchořice nestihly, připsaly si první porážku v sezóně. Buškovice si naopak připsaly důležitou výhru a nyní je čeká zápas s dalším týmem z popředí tabulky – AC Libčeves. Tuchořice čeká v neděli 29. 9. zápas s FK Výškovém, který je v tabulce OP hned za nimi na 5. místě.

6. kolo OP: Sokol Tuchořice – Baník Buškovice 2:3 (0:2)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video