Za odevzdaný odpad dostala škola sto tisíc

Veronika Salášková 2012-03-01 01:02:00

Liběšice – V soutěži škol ve sběru elektroodpadu zvítězila v Ústeckém kraji Základní a Mateřská škola Liběšice. Za první místo získala šek na sto tisíc korun. Základní, mateřské a střední školy třídí už čtvrtým rokem elektroodpad a baterie v rámci programu Recyklohraní. V Ústeckém kraji se do něj od září do listopadu 2011 zapojilo 168 škol. Nejlepšího výsledku dosáhli žáci Základní školy Liběšice, kteří odevzdali 12 684 kg elektroodpadu. Akce se jich zúčastnilo 28. 

Škola za první místo získala od společnosti Asekol šek na sto tisíc korun. Jeho slavnostní předání proběhlo v úterý 21. února ve škole v  Liběšicích. Šeky zde obdržely i školy, které skončily na druhém a třetím místě. Žatecko bodovalo hned dvakrát, protože stříbrnou příčku obsadila Základní škola Měcholupy. Bronzová skončila Základní a Mateřská škola Sulejovice z okresu Litoměřice. Obě školy obdržely šeky se soutěžními body. Ty školy získávají také za plnění tematických úkolů a soutěží  v programu Recyklohraní. Za ně si pak mohou vybrat věci z katalogu odměn.
Informaci o výhře se Liběšická škola dozvěděla během výletu na Červený Hrádek o jarních prázdninách. Radost vyučujících i dětí byla pochopitelně obrovská. „Výhra nás velice potěšila. Pro venkovskou školu s malým rozpočtem to je vysoká částka, za kterou si můžeme dovolit pořídit vše, na co běžně nezbývá,“ řekla učitelka Hana Adamcová, která je garantem Recyklohraní. Škola za výhru plánuje zakoupit nové a lehké žíněnky do tělocvičny, odrazový můstek, počítač, didaktické pomůcky a knihy. Některé z těchto věcí nakoupí za body ze soutěže, zbývající za peníze.

 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video