Nová čítárna v útrobách školy. Ruku k dílu přiložili bývalí žáci

Hedvika Mašková 2019-10-18 14:00:00

Podpořit v dětech zájem o svět knih se rozhodla Základní škola Komenského alej, kde byla v minulém týdnu otevřena nová čítárna. Ta vznikla v průchozí chodbě druhého patra a zasloužili se o ni zejména architektka Eva Pettrichová a truhlář Jan Vondráček. Oba absolventi zdejší základní školy.

Přebudování průchozí chodby na krásný prostor s novým dubovým nábytkem vyšlo celkem na 250 tisíc korun. Kromě kompletní renovace podlahy v nové čítárně, kterou financovalo město Žatec, putovaly peníze ze školního rozpočtu.

Minulý čtvrtek v magické datum 10. 10. v 10 hodin byla nová čítárna v Základní škole Komenského alej slavnostně otevřena. Tuto výjimečnou chvíli si nenechala ujít ani senátorka a starostka města Zdeňka Hamousová.

,,Každé místo na škole, které je jiné, než školní lavice, se vždycky hodí. Nová čítárna je krásný prostor, kde se budete moci potkávat sami mezi sebou i s paní učitelkou. Budete zde mít sice vyučovací chvilky, ale takové ty hezčí, příjemnější. Dívám se, že už se dle rozvrhu začíná čítárna plnit. Takže vy, třeťáci, ať si řeknete, že mobil je prima, ale knížky a ilustrace v nich jsou ještě lepší. Ať máte rádi knížky do budoucna, i příběhy v nich. Za tento prostor patří vám všem velké poděkování,“ pronesla několik slov k žákům 3.C starostka Zdeňka Hamousová, která rovněž přislíbila, že do nové čítárny předplatí starším žákům oblíbený časopis Popcorn.

Dále se o program ve slavnostní den postaraly žákyně z 9.C, které všem příchozím rozdaly do rukou knihy a citovaly slova několika literárních velikánů. Přednesu básničky se pak ujala Sofinka ze 3.C.

V příjemném prostředí nově zrekonstruované průchozí chodby v horním patře školy si děti mohou kdykoli vypůjčit knížku nebo si vyhledat nové informace. Přímý kontakt s knížkami tak možná děti přiláká k jejich otevření.

,,Podle návrhu musela být zachována průchodnost místnosti. Jsou zde police pro knihy i časopisy. Prostor nové čítárny je úplně něco jiného než školní třída. Je variabilní, aby bavil děti, ale svůj koutek si zde najdou i starší,“ popsala na závěr architektka Eva Pettrichová.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ

Měsíční výdělek 28-30 tisíc měsíčně, 25 dní dovolené, stravenky v hodnotě 75,-Kč nebo obědy v hodnotě 100,-Kč plně hrazeny zaměstnavatelem. Firma Römheld & Moelle s provozovnou v Žatci (Leoše Janáčka 3224, 438 01 Žatec) hledá kandidáty na pozici MODELÁŘ/KA SLÉVÁRENSKÝCH MODELŮ. Požadavky: vyučení v technickém oboru - znalost nebo praxe v oboru modelářství výhodou, Manuální zručnost, nutná orientace ve výkresové dokumentaci.
Tel.: 739 705 434
E-mail: spacek@roemheld-moelle.cz

MISTR VÝROBY - VHODNÉ I PRO DŮCHODCE

Hledáme do výrobní firmy se sídlem v Třebívlicích mistra výroby. Odpovědnost za chod výroby (dřevozpracující obor) – 6 zaměstnanců, plnění výrobního plánu, úzká spolupráce s nákupem a odbytem. Práce je vhodná i pro aktivního důchodce. Výhodné finanční podmínky, odměny v závislosti na splněném výkonu, přátelský kolektiv a zázemí malé přátelské firmy. Nástup možný ihned.
Tel.: 606 706 856

SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Sázení stromů života nad Mariánskou ulicí v Hlubanech

V sobotu ve 14 hodin na nové aleji všechny účastníky přivítal starosta města Podbořan Radek Reindl.

Přehrát video
Světýlková slavnost 2019 v MŠ U jezu Žatec

Žatecká školka U jezu pozvala v úterý 5. listopadu všechny děti a rodiče na tradiční Světýlkovou slavnost. Dýně byly jedna krásnější než druhá, občerstvení parádní, nálada strašidelně skvělá...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v LN. Tel.: 774 305 312.

PRONÁJEM

Pronajmeme místnost 14 m2 přístupnou ze dvora domu Chmelařské nám. 348, Žatec (vedle hasičů) pro možnost uložení materiálu (elektro, instalatér, atd.). Možnost parkování osobního auta nebo dodávky na dvoře domu. Levně. Tel.: 604 587 274.

Vzpomínky

Jan Reiner

Osud nám nevrátí, co jednou vzal, vrací jen vzpomínky, smutek a žal. - Dne 21. listopadu uplyne první smutný rok, kdy odešel na věčnost náš milovaný manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Jan REINER. S láskou a úctou na něj stále vzpomínají manželka, synové Jan a Petr s rodinami.

Věra Šulcová

Dne 25. listopadu vzpomeneme pátého smutného výročí, kdy nás navždy opustila paní Věra ŠULCOVÁ z Údlic. S láskou a úctou vzpomínají manžel Václav s rodinou a sestra Naďa s rodinou.

Eva MÜLLEROVÁ

Dne 23. listopadu to bude čtrnáct smutných let od tragického úmrtí paní Evy MÜLLEROVÉ z Chomutova. Děkujeme všem, kteří vzpomenou společně s námi. Stále vzpomíná sestra s rodinou.