Nová čítárna v útrobách školy. Ruku k dílu přiložili bývalí žáci

Hedvika Mašková 2019-10-18 14:00:00

Podpořit v dětech zájem o svět knih se rozhodla Základní škola Komenského alej, kde byla v minulém týdnu otevřena nová čítárna. Ta vznikla v průchozí chodbě druhého patra a zasloužili se o ni zejména architektka Eva Pettrichová a truhlář Jan Vondráček. Oba absolventi zdejší základní školy.

Přebudování průchozí chodby na krásný prostor s novým dubovým nábytkem vyšlo celkem na 250 tisíc korun. Kromě kompletní renovace podlahy v nové čítárně, kterou financovalo město Žatec, putovaly peníze ze školního rozpočtu.

Minulý čtvrtek v magické datum 10. 10. v 10 hodin byla nová čítárna v Základní škole Komenského alej slavnostně otevřena. Tuto výjimečnou chvíli si nenechala ujít ani senátorka a starostka města Zdeňka Hamousová.

,,Každé místo na škole, které je jiné, než školní lavice, se vždycky hodí. Nová čítárna je krásný prostor, kde se budete moci potkávat sami mezi sebou i s paní učitelkou. Budete zde mít sice vyučovací chvilky, ale takové ty hezčí, příjemnější. Dívám se, že už se dle rozvrhu začíná čítárna plnit. Takže vy, třeťáci, ať si řeknete, že mobil je prima, ale knížky a ilustrace v nich jsou ještě lepší. Ať máte rádi knížky do budoucna, i příběhy v nich. Za tento prostor patří vám všem velké poděkování,“ pronesla několik slov k žákům 3.C starostka Zdeňka Hamousová, která rovněž přislíbila, že do nové čítárny předplatí starším žákům oblíbený časopis Popcorn.

Dále se o program ve slavnostní den postaraly žákyně z 9.C, které všem příchozím rozdaly do rukou knihy a citovaly slova několika literárních velikánů. Přednesu básničky se pak ujala Sofinka ze 3.C.

V příjemném prostředí nově zrekonstruované průchozí chodby v horním patře školy si děti mohou kdykoli vypůjčit knížku nebo si vyhledat nové informace. Přímý kontakt s knížkami tak možná děti přiláká k jejich otevření.

,,Podle návrhu musela být zachována průchodnost místnosti. Jsou zde police pro knihy i časopisy. Prostor nové čítárny je úplně něco jiného než školní třída. Je variabilní, aby bavil děti, ale svůj koutek si zde najdou i starší,“ popsala na závěr architektka Eva Pettrichová.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video