Liběšická fara požehná v rámci Svatomartinských slavností novému zvonu

Hedvika Mašková 2019-11-08 14:00:00

Na svatého Martina bývá dobrá peřina. Na svatého Martina kouřívá se z komína. Ke dni Svatého Martina se váže několik desítek lidových pranostik. Římskokatolická farnost Liběšice se v souvislosti se Svatomartinskými slavnostmi však rozhodla ke slavnostnímu požehnání nového zvonu. Úkolu se zhostí sám emeritní opat strahovský J. M. Michael Josef Pojezdný.

Oslavy sv. Martina proběhnou v Liběšicích v neděli 10. listopadu od 11 hodin se slavnostním požehnáním v pořadí třetího nového zvonu. ,,Naplní se tak smír tragických událostí z roku 1917 a 1942, které připravily liběšický poutní kostel o osm zvonů. Po slavnostním žehnání a poutní mši svaté následují Svatomartinské hody! Sbírka na nové zvony stále pokračuje. Všem dárcům rádi vystavíme potvrzení pro daňové účely. Číslo účtu je 2300648916/2010, VS 2017. Děkujeme všem, kteří jakkoli přispějete k tomuto mimořádnému dílu smíru,“ hlásí liběšická fara.

Liběšický poutní kostel přišel z důvodu hrůz světových válek o celkem osm zvonů. V roce 2017 a 2018 se podařilo vrátit kostelu první dva zvony. Zbývá však ještě poslední, největší ze tří ztracených zvonů, na něhož bude potřeba získat 900 tisíc korun.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video