K Marii a Martinovi přibyl Josef. Narodil se 18. října a váží téměř tunu

Hedvika Mašková 2019-11-19 14:00:00

Řeč je o novém zvonu liběšického poutního kostela. Ten byl v neděli v rámci Svatomartinských slavnostní požehnán emeritním opatem strahovským Michaelem Josefem Pojezdným. Naplnil se tak důležitý akt smíru za hrůzy obou světových válek, které kostel v Liběšicích o zvony připravily.

Transport nového zvonu z německého Pasova do Liběšic se uskutečnil 4. listopadu. Slavnostního požehnání a oficiálního přivítání všemi přáteli místní farnosti se mu dostalo v neděli 10. listopadu. V tento den se v obci konala poutní slavnost svatého Martina a oblíbené svatomartinské hody. Bylo rovněž poděkováno za třicet let svobody a za třicet let od svatořečení Anežky české.

Požehnáním nového zvonu se naplnil smír tragických událostí z let 1917 a 1942, které připravily liběšický poutní kostel o osm zvonů. V roce 2017 se podařilo do kostela navrátit první zvon Maria, jehož pořízení vyšlo faru na 700 tisíc korun. Peníze se podařily sehnat mezi lidmi ve sbírce a velkou část sumy pokryl dar od obce Liběšice. Druhý zvon Martin byl požehnán loni v prosinci. Částku 530 tisíc korun se na něj podařilo sehnat opět díky velkému nadšení mnoha drobných dárců.

,,Zvon je krásný hudební nástroj. Až se rozezní všechny tři zvony, které tady máte, tak to bude jistě krása. Zvon člověka provází. Když se rozezní zvony, obyčejně se připomíná nějaká veliká událost. Také teď si užíváme třicet let žití ve svobodě, což je hezká příležitost pro svěcení zvonu. Zvon dává člověku vždy naději, tak ať vám všechny tři zvony krásně zvoní. Ať vás povzbuzují do života, abyste svůj život užívali hezky k prospěchu lidí kolem sebe a k oslavě boží,“ pronesl několik slov při slavnostní události opat Michael Josef Pojezdný.

Nový zvon Josef je zasvěcený svatému Josefu, patronu naší země a patronu rodin, ochránci poutního místa v Liběšicích u Žatce. Narodil se 18. října 2019 a váží 960 kg. Vznikl v rodinném zvonařství Rudolf Perner v Pasově, jehož tradice sahá do počátku 18. století.

,,Sbírka na třetí nový smírný zvon pokračuje. Číslo sbírkového účtu je 2300648916/2010, variabilní symbol 2017. Všem dárcům rádi vystavíme potvrzení pro daňové účely. Děkujeme mnohokrát za Vaši podporu. Pomozte nám dokončit smírné dílo na zahlazení ran uplynulého století!,“ hlásí liběšická fara.

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚČETNÍ

Hledáme ÚČETNÍ na HPP. Firma dřevovýroby v Radonicích. Nástup možný dle dohody.
Tel.: 602 286 791


KUCHAŘ/KA

Kamarád - LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na občasnou výpomoc. Jedna se o zařízení s celoročním provozem. Vhodné pro důchodce. Spěchá.
Tel.: 725 530 819


ZÁKAZNICKÁ PODPORA VE FIRMĚ NA TVORBU WEBŮ

Společnost Galileo Corporation s.r.o., která se již 18 let, specializuje na tvorbu webů obcí, měst a příspěvkových organizací hledá nohého kolegu pro rozšíření zákaznické podpory v Chomutově. Požadujeme základní znalost HTML, CSS, schopnost analyzovat požadavky a najít optimální řešení. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 603 591 244
E-mail: job@igalileo.cz


ÚČETNÍ, LABORANTKA

LABORATOŘ POSTOLOPRTY s.r.o. hledá ÚČETNÍ s praxí na HPP. Dále LABORANTKU/TA a manuálně zručnou POMOCNOU PRACOVNICI do laboratoře, min. SŠ vzdělání.
Tel.: 775 225 064

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video