Rozhodnuto: Valouny zůstanou, ale přibydou stromy

Tomáš Skřipský 2019-11-21 11:04:00

KADAŇ (tos) — Poslední velký krok k oživení Mírového náměstí v Kadani schválili na svém posledním zasedání tamní radní. Bude jím úprava povrchu a výsadba několika stromů ve středu náměstí, což umožní nejen pohodlnější chůzi, ale i osvěžující posezení ve stínu za letních horkých dnů.

Jak upozornil starosta Jiří Kulhánek, schválení úprav v radě města předcházela složitá jednání s památkáři, která radnice o budoucí podobě náměstí neúspěšně vedla celé roky. „Jsem trpělivý člověk a podobou náměstí se zabývám asi patnáct let, ale nikam to nevede. Domluvil jsem se s panem architektem, že by zpracoval nějaké návrhy, ale děvčatům z Národního památkového ústavu se to nelíbilo. Cílem je, aby v centru byli lidé. Ale když se po náměstí nedá chodit, tak tam asi nebudou,“ řekl starosta.

Jak vysvětlil, architekt zpracoval několik nových variant povrchu podle požadavku památkářek, ale konstatoval, že střed náměstí bude — na rozdíl od původního návrhu — totálně neprůchodný.

„Památkářky nám ještě nedaly žádné stanovisko, asi nad tím rozjímají. Takže jsem to vzal do rady a navrhl nechat náměstí, jak je, a jen přerovnat valouny, které tvoří většinu povrchu, protože tím pádem památkářky nemohou namítat nic. Necháme chodníky, které už středem náměstí vedou, a nebudeme za šílené peníze dělat nové, protože není proč,“ přiblížil novou strategii starosta.

Radnice na náměstí rovněž nechá vysadit čtyři stromy, na kterých se už s památkáři dohodla. „Plochu náměstí kousek po kousku urovnáme, každý rok část. Pan architekt ještě vymyslí, kde by na náměstí mohl být další vodní prvek, pod stromy doděláme lavičky a bude to. Protože jinak by úpravy stály několik desítek miliónů korun a chodit by se po tom stejně nedalo. Členové rady s mým návrhem souhlasili, protože jinak bychom se nikdy nedobrali konce,“ řekl Kulhánek.

První etapu úprav by město rádo realizovalo na jaře příštího roku. Začít chce přeskládáním zadní části náměstí u spořitelny a výsadbou stromů, protože ty porostou řadu let, než vytvoří korunu a začnou dávat kýžený stín, bez nějž se náměstí každé léto mění v nehostinnou poušť. „Musíme tam udělat i sondy, jestli tam nezasahuje nějaký sklep nebo tam není kaverna. Nebude to úplně jednoduché,“ uzavřel starosta.

Foto: Nepohodlné valouny na kadaňském náměstí, které chce radnice postupně přeskládat do roviny. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Prohlídka nové sportovní haly v Podbořanech

Provedl nás technický správce Ladislav Bokr.

Přehrát video
Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video