Odpočívadlo bylo zavalené odpadky. Nyní je vyčištěno a opatřeno kontejnery

Hedvika Mašková 2019-11-27 14:00:00

Silnice lemují tuny odpadu. Igelity, plechovky, PET lahve, pneumatiky, stavební suť, sklo, ale i kusy nábytku. Nic z toho se nebojí někteří lidé vyhodit z auta do okolní zeleně. Již alarmující byla v posledních několika týdnech situace u ,,odpočívadla“ nad obcí Žiželice. Na konci minulého týdne tam byly umístěny plastové kontejnery. Místní doufají, že je budou řidiči využívat a vážit si jich.

,,Problematiku neustálého znečištění odpočívadla, jsem prvně řešila s ŘSD Chomutov v červnu 2018. Bylo mi sděleno, že tento prostor není veden jako odpočívadlo, a proto zde nejsou odpadkové koše a neprovádí se zde pravidelný úklid. Návrhem bylo umístit zátarasy tak, aby zůstal volný prostor pouze pro zásahové jednotky v případě nehody,“ vysvětlila starostka obce Žiželice Helena Makuková a doplnila: ,,ŘSD Chomutov jsem o úklid požádala v říjnu a bylo mi přislíbeno, že se tak stane co nejdříve. Nadále budu intenzivně požadovat, aby úklid probíhal pravidelně.“ 

V rámci jarní akce ,,Ukliďme Česko“ se jedna ze skupin dobrovolníků rozhodla tento prostor kompletně uklidit a nestačila se divit, co vše jsou schopni lidé do přírody odhodit.

,,Domnívám se, že problematika znečištění okolí silnic odpadky začíná u každého z nás. Zaměstnankyně naší obce například minulý týden procházela strouhy mezi obcí Žiželice a Hořetice a sesbírala čtyři plné pytle odpadků,“ dodala Helena Makuková.

Viníci černých skládek jsou převážně neznámí a odpad musí odstranit majitel pozemku. V případě ,,odpočívadla“ v žiželických serpentinách je to Ředitelství silnic a dálnic Chomutov. Na konci minulého týdne byla riziková oblast vyčištěna a ŘSD Chomutov přistavilo na místo kontejnery, které bude pravidelně vyvážet. Hromady komunálního odpadu na místě, které se může pyšnit krásnou vyhlídkou do okolí, totiž přímo bily do očí každému, kdo projížděl okolo.

Foto: Petr Marek

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video