Odpočívadlo bylo zavalené odpadky. Nyní je vyčištěno a opatřeno kontejnery

Hedvika Mašková 2019-11-27 14:00:00

Silnice lemují tuny odpadu. Igelity, plechovky, PET lahve, pneumatiky, stavební suť, sklo, ale i kusy nábytku. Nic z toho se nebojí někteří lidé vyhodit z auta do okolní zeleně. Již alarmující byla v posledních několika týdnech situace u ,,odpočívadla“ nad obcí Žiželice. Na konci minulého týdne tam byly umístěny plastové kontejnery. Místní doufají, že je budou řidiči využívat a vážit si jich.

,,Problematiku neustálého znečištění odpočívadla, jsem prvně řešila s ŘSD Chomutov v červnu 2018. Bylo mi sděleno, že tento prostor není veden jako odpočívadlo, a proto zde nejsou odpadkové koše a neprovádí se zde pravidelný úklid. Návrhem bylo umístit zátarasy tak, aby zůstal volný prostor pouze pro zásahové jednotky v případě nehody,“ vysvětlila starostka obce Žiželice Helena Makuková a doplnila: ,,ŘSD Chomutov jsem o úklid požádala v říjnu a bylo mi přislíbeno, že se tak stane co nejdříve. Nadále budu intenzivně požadovat, aby úklid probíhal pravidelně.“ 

V rámci jarní akce ,,Ukliďme Česko“ se jedna ze skupin dobrovolníků rozhodla tento prostor kompletně uklidit a nestačila se divit, co vše jsou schopni lidé do přírody odhodit.

,,Domnívám se, že problematika znečištění okolí silnic odpadky začíná u každého z nás. Zaměstnankyně naší obce například minulý týden procházela strouhy mezi obcí Žiželice a Hořetice a sesbírala čtyři plné pytle odpadků,“ dodala Helena Makuková.

Viníci černých skládek jsou převážně neznámí a odpad musí odstranit majitel pozemku. V případě ,,odpočívadla“ v žiželických serpentinách je to Ředitelství silnic a dálnic Chomutov. Na konci minulého týdne byla riziková oblast vyčištěna a ŘSD Chomutov přistavilo na místo kontejnery, které bude pravidelně vyvážet. Hromady komunálního odpadu na místě, které se může pyšnit krásnou vyhlídkou do okolí, totiž přímo bily do očí každému, kdo projížděl okolo.

Foto: Petr Marek

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video