Odpočívadlo bylo zavalené odpadky. Nyní je vyčištěno a opatřeno kontejnery

Hedvika Mašková 2019-11-27 14:00:00

Silnice lemují tuny odpadu. Igelity, plechovky, PET lahve, pneumatiky, stavební suť, sklo, ale i kusy nábytku. Nic z toho se nebojí někteří lidé vyhodit z auta do okolní zeleně. Již alarmující byla v posledních několika týdnech situace u ,,odpočívadla“ nad obcí Žiželice. Na konci minulého týdne tam byly umístěny plastové kontejnery. Místní doufají, že je budou řidiči využívat a vážit si jich.

,,Problematiku neustálého znečištění odpočívadla, jsem prvně řešila s ŘSD Chomutov v červnu 2018. Bylo mi sděleno, že tento prostor není veden jako odpočívadlo, a proto zde nejsou odpadkové koše a neprovádí se zde pravidelný úklid. Návrhem bylo umístit zátarasy tak, aby zůstal volný prostor pouze pro zásahové jednotky v případě nehody,“ vysvětlila starostka obce Žiželice Helena Makuková a doplnila: ,,ŘSD Chomutov jsem o úklid požádala v říjnu a bylo mi přislíbeno, že se tak stane co nejdříve. Nadále budu intenzivně požadovat, aby úklid probíhal pravidelně.“ 

V rámci jarní akce ,,Ukliďme Česko“ se jedna ze skupin dobrovolníků rozhodla tento prostor kompletně uklidit a nestačila se divit, co vše jsou schopni lidé do přírody odhodit.

,,Domnívám se, že problematika znečištění okolí silnic odpadky začíná u každého z nás. Zaměstnankyně naší obce například minulý týden procházela strouhy mezi obcí Žiželice a Hořetice a sesbírala čtyři plné pytle odpadků,“ dodala Helena Makuková.

Viníci černých skládek jsou převážně neznámí a odpad musí odstranit majitel pozemku. V případě ,,odpočívadla“ v žiželických serpentinách je to Ředitelství silnic a dálnic Chomutov. Na konci minulého týdne byla riziková oblast vyčištěna a ŘSD Chomutov přistavilo na místo kontejnery, které bude pravidelně vyvážet. Hromady komunálního odpadu na místě, které se může pyšnit krásnou vyhlídkou do okolí, totiž přímo bily do očí každému, kdo projížděl okolo.

Foto: Petr Marek

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video