Odpočívadlo bylo zavalené odpadky. Nyní je vyčištěno a opatřeno kontejnery

Hedvika Mašková 2019-11-27 14:00:00

Silnice lemují tuny odpadu. Igelity, plechovky, PET lahve, pneumatiky, stavební suť, sklo, ale i kusy nábytku. Nic z toho se nebojí někteří lidé vyhodit z auta do okolní zeleně. Již alarmující byla v posledních několika týdnech situace u ,,odpočívadla“ nad obcí Žiželice. Na konci minulého týdne tam byly umístěny plastové kontejnery. Místní doufají, že je budou řidiči využívat a vážit si jich.

,,Problematiku neustálého znečištění odpočívadla, jsem prvně řešila s ŘSD Chomutov v červnu 2018. Bylo mi sděleno, že tento prostor není veden jako odpočívadlo, a proto zde nejsou odpadkové koše a neprovádí se zde pravidelný úklid. Návrhem bylo umístit zátarasy tak, aby zůstal volný prostor pouze pro zásahové jednotky v případě nehody,“ vysvětlila starostka obce Žiželice Helena Makuková a doplnila: ,,ŘSD Chomutov jsem o úklid požádala v říjnu a bylo mi přislíbeno, že se tak stane co nejdříve. Nadále budu intenzivně požadovat, aby úklid probíhal pravidelně.“ 

V rámci jarní akce ,,Ukliďme Česko“ se jedna ze skupin dobrovolníků rozhodla tento prostor kompletně uklidit a nestačila se divit, co vše jsou schopni lidé do přírody odhodit.

,,Domnívám se, že problematika znečištění okolí silnic odpadky začíná u každého z nás. Zaměstnankyně naší obce například minulý týden procházela strouhy mezi obcí Žiželice a Hořetice a sesbírala čtyři plné pytle odpadků,“ dodala Helena Makuková.

Viníci černých skládek jsou převážně neznámí a odpad musí odstranit majitel pozemku. V případě ,,odpočívadla“ v žiželických serpentinách je to Ředitelství silnic a dálnic Chomutov. Na konci minulého týdne byla riziková oblast vyčištěna a ŘSD Chomutov přistavilo na místo kontejnery, které bude pravidelně vyvážet. Hromady komunálního odpadu na místě, které se může pyšnit krásnou vyhlídkou do okolí, totiž přímo bily do očí každému, kdo projížděl okolo.

Foto: Petr Marek

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK až 30 000,- KČ!! Firma Donaldson (průmyslová zóna Klášterec nad Ohří) hledá nové kolegy na pozice ELEKTROMECHANIK (náborový příspěvek 30 000,- Kč), Technik kvality - proces (náborový příspěvek 10 000,- Kč), Specialista BOZP, PO a EMS (náborový příspěvek 15 000,- Kč), Zákaznický servis, Účetní, Nákupčí.
Tel.: 474 616 614


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

ZUŠka

Přehrát video