Nestávkovalo se, slavilo se. ZŠ Petra Bezruče otevřela jazykovou laboratoř

Hedvika Mašková 2019-11-28 15:00:00

Místo učitelské stávky se v jedné ze žateckých škol naopak slavilo. Ve středu 6. listopadu v Základní škole Petra Bezruče proběhlo slavnostní otevření nové jazykové laboratoře ROBOTEL. Na projekt čerpala škola dotaci prostřednictvím organizace MAS Vladař z Integrovaného regionálního operačního programu, a to ve výši necelých 2,8 milionu korun.

"Jazyková učebna byla plánovaná již dlouho. První projekt s názvem "Moderní trendy do výuky jazyků" jsme podávali na začátku roku 2017 do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bohužel nám nevyšel,“ posteskla si během středečního otevírání jazykové laboratoře ředitelka ZŠ Petra Bezruče Zděnka Pejšová a navázala již přívětivější zprávou: "Zkusili jsme další možnost a na konci roku 2018 využili čtvrté výzvy IROP tentokrát prostřednictvím MAS Vladař. A úspěšně! Projekt se stejným názvem byl schválen v celkové částce 2 763 541 korun."

Součástí projektu bylo kromě zřízení nové jazykové laboratoře také výstavba bezbariérového WC a pásového schodolezu pro zajištění bezbariérovosti školy.

Víceúčelová odborná učebna pro výuku cizích jazyků a informatiky byla vybudována v nevyužívaných prostorách v bývalé učebně počítačů.

Nová učebna je určena až pro 24 žáků, kteří jsou zde rozděleni do skupin, jimž se říká "hnízda". Vepředu je prostor vyučujícího se dvěma monitory, kterými ovládá žákovské počítače. Učebna je vybavena také interaktivní tabulí. Žákovské místo se skládá z monitoru, webkamery, počítače a sluchátek s mikrofonem. Pro efektivní jazykovou výuku může vyučující využít u svého počítače nejrůznější audio-nahrávky, videa, texty a jiné připravené aktivity, které pak odesílá z tohoto místa žákům podle své volby. "Práce s audio-nahrávkami je podle mě největším kladem této laboratoře, protože kvalita zvuku při poslechu je veliký problém. Zde tento problém žáci nemají, protože zvuky lze přenášet bez rušivých vlivů okolí a mohou se soustředit na práci, kterou po nich vyučující chce. Tato laboratoř, kromě jiného, také umožňuje, aby si žáci nahrávali své čtení, procvičování slovíček, plynulost čtení a složitější fráze. Učitel si může všechnu jejich práci nahrát a společně ji s nimi kontrolovat po výuce nebo i během ní,“ popsala detailněji zařízení a funkci jazykové laboratoře ROBOTEL učitelka Jitka Zusková.

O kulturní program zahájení provozu nové učebny se postaraly děti. Učitelky a vychovatelka školy si s dětmi připravily pro slavnostní událost malé kulturní vystoupení. Zpívalo se, tančilo, hrálo na flétničky i perkusní roury ("bobo trubky"). 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video