Nestávkovalo se, slavilo se. ZŠ Petra Bezruče otevřela jazykovou laboratoř

Hedvika Mašková 2019-11-28 15:00:00

Místo učitelské stávky se v jedné ze žateckých škol naopak slavilo. Ve středu 6. listopadu v Základní škole Petra Bezruče proběhlo slavnostní otevření nové jazykové laboratoře ROBOTEL. Na projekt čerpala škola dotaci prostřednictvím organizace MAS Vladař z Integrovaného regionálního operačního programu, a to ve výši necelých 2,8 milionu korun.

"Jazyková učebna byla plánovaná již dlouho. První projekt s názvem "Moderní trendy do výuky jazyků" jsme podávali na začátku roku 2017 do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bohužel nám nevyšel,“ posteskla si během středečního otevírání jazykové laboratoře ředitelka ZŠ Petra Bezruče Zděnka Pejšová a navázala již přívětivější zprávou: "Zkusili jsme další možnost a na konci roku 2018 využili čtvrté výzvy IROP tentokrát prostřednictvím MAS Vladař. A úspěšně! Projekt se stejným názvem byl schválen v celkové částce 2 763 541 korun."

Součástí projektu bylo kromě zřízení nové jazykové laboratoře také výstavba bezbariérového WC a pásového schodolezu pro zajištění bezbariérovosti školy.

Víceúčelová odborná učebna pro výuku cizích jazyků a informatiky byla vybudována v nevyužívaných prostorách v bývalé učebně počítačů.

Nová učebna je určena až pro 24 žáků, kteří jsou zde rozděleni do skupin, jimž se říká "hnízda". Vepředu je prostor vyučujícího se dvěma monitory, kterými ovládá žákovské počítače. Učebna je vybavena také interaktivní tabulí. Žákovské místo se skládá z monitoru, webkamery, počítače a sluchátek s mikrofonem. Pro efektivní jazykovou výuku může vyučující využít u svého počítače nejrůznější audio-nahrávky, videa, texty a jiné připravené aktivity, které pak odesílá z tohoto místa žákům podle své volby. "Práce s audio-nahrávkami je podle mě největším kladem této laboratoře, protože kvalita zvuku při poslechu je veliký problém. Zde tento problém žáci nemají, protože zvuky lze přenášet bez rušivých vlivů okolí a mohou se soustředit na práci, kterou po nich vyučující chce. Tato laboratoř, kromě jiného, také umožňuje, aby si žáci nahrávali své čtení, procvičování slovíček, plynulost čtení a složitější fráze. Učitel si může všechnu jejich práci nahrát a společně ji s nimi kontrolovat po výuce nebo i během ní,“ popsala detailněji zařízení a funkci jazykové laboratoře ROBOTEL učitelka Jitka Zusková.

O kulturní program zahájení provozu nové učebny se postaraly děti. Učitelky a vychovatelka školy si s dětmi připravily pro slavnostní událost malé kulturní vystoupení. Zpívalo se, tančilo, hrálo na flétničky i perkusní roury ("bobo trubky"). 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video