Kadaň je počtvrté NEJ městem Čech a Moravy

Tomáš Skřipský 2019-11-30 07:16:00

KADAŇ (tos) – Pádný důvod k oslavám měli minulý týden v Kadani. Královské město na Ohři se totiž stalo vítězem v anketě portálu CZRegion. cz o NEJ město a obec Čech a Moravy v kategorii města. Na stejné ocenění dosáhlo ve své novodobé historii už počtvrté. „Díky vám všem, kteří jste hlasovali. Máme ohromnou radost!“ — vzkázalo hlasujícím vedení radnice, které o výsledku hlasování informovalo minulý čtvrtek.

„Kadaň zvítězila ještě v letech 2008, 2009 a 2010. Několikrát jsme také získali titul Historické město roku v rámci kraje a jednou v rámci České republiky v roce 1995. Tento titul obhájit už nelze, aby zbylo na ostatní. Také jsme získali dvakrát ocenění v rámci České republiky v soutěži Stavba roku; a to za visutou lávku na nábřeží a za Löschnerovo náměstí. Rovněž jsme dostali i několik cen za nábřeží. Ale důležitější než ceny je skutečnost, že lidi mají své město rádi a neni jím lhostejné,“ prohlásil v reakci na nejnovější vítězství v anketě o NEJ město starosta Jiří Kulhánek.

Lokální patrioti ze severozápadních Čech pak jistě uvítají zprávu, že na pátém místě téže ankety o NEJ město a obec Čech a Moravy skončil Klášterec nad Ohří. Druhé místo obsadila Česká Kamenice, třetí Praha a čtvrté Děčín.

Soutěž portál CZRegion.cz vyhlásil letos již po dvanácté. Je určena pro všechny, kteří mají zájem podpořit města a obce Čech a Moravy. Každý může hlasovat podle vlastního uvážení — dle svého bydliště, sympatií nebo si vybere místo, kde se mu líbí. Tři nejlepší města a obce získaly možnost propagace v celostátních médiích, kytici květů a grafický banner o městě/obci na portálu CZRegion.cz.

Další ročník soutěže začíná 1. dubna 2020 od 12 hodin.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video