Kadaň je počtvrté NEJ městem Čech a Moravy

Tomáš Skřipský 2019-11-30 07:16:00

KADAŇ (tos) – Pádný důvod k oslavám měli minulý týden v Kadani. Královské město na Ohři se totiž stalo vítězem v anketě portálu CZRegion. cz o NEJ město a obec Čech a Moravy v kategorii města. Na stejné ocenění dosáhlo ve své novodobé historii už počtvrté. „Díky vám všem, kteří jste hlasovali. Máme ohromnou radost!“ — vzkázalo hlasujícím vedení radnice, které o výsledku hlasování informovalo minulý čtvrtek.

„Kadaň zvítězila ještě v letech 2008, 2009 a 2010. Několikrát jsme také získali titul Historické město roku v rámci kraje a jednou v rámci České republiky v roce 1995. Tento titul obhájit už nelze, aby zbylo na ostatní. Také jsme získali dvakrát ocenění v rámci České republiky v soutěži Stavba roku; a to za visutou lávku na nábřeží a za Löschnerovo náměstí. Rovněž jsme dostali i několik cen za nábřeží. Ale důležitější než ceny je skutečnost, že lidi mají své město rádi a neni jím lhostejné,“ prohlásil v reakci na nejnovější vítězství v anketě o NEJ město starosta Jiří Kulhánek.

Lokální patrioti ze severozápadních Čech pak jistě uvítají zprávu, že na pátém místě téže ankety o NEJ město a obec Čech a Moravy skončil Klášterec nad Ohří. Druhé místo obsadila Česká Kamenice, třetí Praha a čtvrté Děčín.

Soutěž portál CZRegion.cz vyhlásil letos již po dvanácté. Je určena pro všechny, kteří mají zájem podpořit města a obce Čech a Moravy. Každý může hlasovat podle vlastního uvážení — dle svého bydliště, sympatií nebo si vybere místo, kde se mu líbí. Tři nejlepší města a obce získaly možnost propagace v celostátních médiích, kytici květů a grafický banner o městě/obci na portálu CZRegion.cz.

Další ročník soutěže začíná 1. dubna 2020 od 12 hodin.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video