Významná zahraniční návštěva. Za studenty přijel americký velvyslanec

Hedvika Mašková 2019-12-13 14:00:00

Od podzimu minulého roku působí jako americký velvyslanec v České republice Stephen B. King. Minulý čtvrtek zavítal do našeho města, konkrétně přijel za studenty žateckých středních škol, kteří měli možnost vyslechnout jeho projev a položit mu několik otázek v prostorách městského divadla. Prohlédl si město a nezapomněl ani na ochutnávku našeho piva.

21. listopad 2019 se tak zapíše do historie Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické v Žatci jako den, kdy školu poctil svou návštěvou americký velvyslanec. Návštěvu Stephena B. Kinga inicioval americký lektor Alden Mohacsi, který v letošním školním roce působí jako asistent učitelů angličtiny na žatecké obchodní akademii, zemědělské škole i zdejším gymnáziu, a to v rámci projektu Fulbright English Teaching Assistants . V budově obchodní akademie se setkání s nejvyšším představitelem USA v naší zemi zúčastnila vedle vedení školy také starostka města Žatce Zdeňka Hamousová, místostarosta Radim Laibl a zástupci žateckého gymnázia.

,,Mnohem početnější publikum čekalo na amerického velvyslance v městském divadle. Hlediště zaplnili studenti obchodní akademie a zemědělské školy společně s žateckými gymnazisty. V úvodním projevu americký velvyslanec připomněl historii česko-amerických vztahů, zdůraznil hodnoty, o něž se opírá demokracie, ale také seznámil studenty s možnostmi mezinárodních výměnných programů, které organizují a financují Spojené státy: zmínka byla například o programu FLEX (Future Leaders Exchange), který se týká studentů 1. a 2. ročníků středních škol. Právě v mladých lidech spatřuje Stephen B. King největší potenciál a budoucnost naší země,“ informovala po akci Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická v Žatci.

Dále měli studenti obou škol možnost americkému ambasadorovi položit několik otázek. Ty se týkaly nejenom jeho práce, soukromí, ale i globálních problémů. I když byla při debatě přítomna také překladatelka, v případě dotazů žateckých studentů nebyla zapotřebí. Studenti pokládali otázky v angličtině a předvedli svou skvělou jazykovou vybavenost. Na závěr dvě studentky obchodní akademie vyzpovídaly pana velvyslance v rozhovoru, který bude otištěn ve školním časopisu a k dispozici při dni otevřených dveří.

,,Americkému velvyslanci, který byl do své funkce jmenován v roce 2017 a který má k naší zemi velmi vřelý vztah, za návštěvu naší školy, za zájem o ni a za milé setkání s našimi studenty upřímně děkujeme. Byly pro nás něčím novým a zároveň inspirativním,“ děkovala po návštěvě Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická v Žatci.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video