Strážníci nadělili peníze dětskému oddělení

Soňa Šímová 2019-12-08 09:53:00

CHOMUTOV (soš) — Na půdě Městské policie Chomutov se uplynulé úterý sešli zástupci z řad strážníků a sponzorů, aby slavnostně předali výtěžek z prvního ročníku benefičního turnaje v malé kopané primáři dětského oddělení chomutovské nemocnice. Vybrané peníze by měly vylepšit nadstandardní pokoje pro rodiče s dětmi.

Myšlenka na benefiční turnaj, který se konal na začátku listopadu ve sportovní hale ve Spořicích, vzešla na jaře letošního roku přímo mezi strážníky. „Musím vyzdvihnout kvality a přičinění strážníka Daniela Johanese, který je autorem myšlenky. Celé akci předcházela událost, která skončila smrtí jednoho z našich kolegů. Původně jsme chtěli věnovat prostředky, které turnajem získáme právě této rodině. Ta to však s díky odmítla. Proto jsme se rozhodli pomoci dětem,“ vysvětlil v úvodu ředitel městské policie Tomáš Douda.

Jako první strážníci oslovili primářku onkologie Martinu Chodackou: „Jsem ráda, že jsem mohla pomoci s výběrem, kam peníze poslat. Původně je chtěli věnovat na dětskou onkologii, ta ovšem v Ústeckém kraji není. Přispění na dětské oddělení chomutovské nemocnice je určitě skvělá volba.“ Částka 22 tisíc korun tak zůstane chomutovským dětem, které se ocitnou v místní nemocnici. „Momentálně vylepšujeme služby na dětském oddělení.

Chtěli bychom vybudovat další nadstandardní pokoje pro děti a maminky. Těch máme několik na oddělení do šesti let a rádi bychom měli další o patro výš na oddělení od šesti let,“ upřesnil primář dětského Jiří Kroh. Jak dodal, nadstandardní pokoje umožňují rodičům s dětmi větší komfort v už tak nelehké situaci, kdy se s dítětem ocitnou v nemocnici. Nabízí samostatné sociální zařízení, lednici, televizi a pohodlnější postele.

Peníze tak budou vloženy na fond, který pro tyto účely funguje už desátým rokem. „Za ty roky se už nadačnímu fondu Zdraví dětem podařilo získat finanční prostředky v hodnotě kolem tří miliónů korun. Čerpáme z něj jak na přístrojové vybavení, tak právě na zlepšení prostředí dětského oddělení,“ říká Jiří Kroh.

Přispět samozřejmě může kdokoliv libovolnou částkou. Číslo účtu chomutovského nadačního fondu Zdraví dětem je 519777000/2700.

Jedním z pravidelných přispěvatelů na tento fond je i obec Spořice. „Přispíváme každý rok na plese, který fond pořádá. Jsem rád, že jsme mohli přispět i skrze tento projekt. Musím tedy dodat, že jsme se rovným dílem složili se společností LightDesign a věnovali celkem 10 tisíc,“ řekl starosta obce Spořice Roman Brand.

Obec dlouhodobě podporuje a sama pořádá akce, které pomáhají potřebným v širokém okolí.

„Rád bych samozřejmě poděkoval všem, kteří se zúčastnili a pomohli jak finančně, tak věcnými dary. Tedy jak fyzickým, tak právnickým osobám a samosprávám. Primátorovi města Chomutova Markovi Hrabáčovi, který se podílel nejen na zázemí akce, Spořicím a Jirkovu. A samozřejmě účastníkům turnaje — chomutovským a jirkovským strážníkům, chomutovským policistům, jirkovským hasičům a zástupcům z jirkovského městského úřadu a spořické „staré gardy“, bez kterých by to pochopitelně nešlo, uzavřel Tomáš Douda.

Foto: Na slavnostním předání šeků se sešli zástupci nemocnice, samospráv, strážníků a sponzorů. Benefiční turnaj Městské policie Chomutov by se měl stát každoroční tradicí. Foto: Soňa ŠÍMOVÁ


Článek z turnaje na počest zemřelého strážníka najdete zde

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video