Listopadová nehodovost na Chomutovsku

Redakce 2019-12-13 11:00:00

CHOMUTOVSKO (glo, r) — Méně nehod s mírnějšími následky. Takový byl na Chomutovsku letošní listopad ve srovnání s tím loňským. Policisté řešili o 34 havárií méně než vloni, celkem vyjížděli 118krát.

Žádná z nehod si (stejně jako v loňském listopadu) nevyžádala lidský život. Těžká zranění však utrpěli 4 lidé (vloni 6), lehkých zranění bylo 23 (vloni 26). Hmotná škoda činila přibližně 5,2 miliónu korun, což je téměř o 1 milión méně než v listopadu 2018.

Nejvíce kolizí bylo zaznamenáno na místních komunikacích (37), dále na silnicích I. třídy (27) a účelových komunikacích, kam se řadí například parkoviště (21). Viníky nehod byli nejčastěji řidiči motorových vozidel (98), významnou roli však sehrála opět i zvěř (17).

Řidiči nemotorových vozidel měli na svědomí dva střety, jedenkrát byl na vině chodec. U nehod zaviněných řidiči první místo stejně jako v říjnu zaujímá nesprávný způsob jízdy (61), následovaný nedáním přednosti (20) a nepřiměřenou rychlostí (15). V šesti případech mohl mít podíl na kolizi i alkohol, jehož požití policisté u řidiče po nehodě zjistili.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video