Kadaň je ráj pro cyklisty

PR článek 2019-12-15 09:10:00

KADAŇ (PI) – Cyklistika v Kadani zaznamenala v posledních letech velmi zásadní rozmach. Cyklistická síť, přehledně osazena novým dopravním značením a odpočinkovými zónami, se plně rozvíjí i do okolních měst a obcí. Na začátku rozvoje cyklistiky ve městě byl Generel cyklistické dopravy města Kadaně, který vznikl zásluhou starosty Jiřího Kulhánka, si dal za cíl stanovení koncepce cyklodopravy jako součásti dopravního systému města. Stanete-li se v Kadani cyklistou, zjistíte při projíždění dílčích stezek budovaných ve všech koutech města, že se díky propojování jednotlivých tras kompaktně spojují do plynulé, bezpečné a pohodlné cyklistické sítě. Celistvá síť nejen spojuje významné cíle cest ve městě, ale také navazuje na regionální tratě v jeho blízkém okolí. V porovnání s dobou, kdy taková síť neexistovala a cyklodoprava ve městě byla minimální, lze konstatovat, že cíle cyklistického generelu v Kadani jsou naplňovány. Pokud vyrazíte za město, můžete využít cyklotrasy do práce popřípadě k výletům s rodinou. Za všechny jmenujme oboustrannou cyklostezku z Kadaně do Klášterce, jejímž zajímavým úsekem je kovová unikátní lávka Víta Brandy, která stezku propojila. Dále pak trasy z Kadaně do Žatce přes Nechranickou přehradu, na Měděnec přes Klášterec nad Ohří nebo do Krásného Dvora přes Vilémov. Jak uvádí starosta Kadaně, Jiří Kulhánek: „Cestu do zaměstnání na kole nabízí trasy z Kadaně na průmyslovou zónu Královský Vrch či bezpečná cyklostezka z Kadaně do Černovic vedoucí přes Prunéřov“. V současnosti město buduje cyklostezku do Tušimic, nejen pro zaměstnance dolů a elektráren. Starosta Kadaně dodává: „Cyklistika je dobrá na relax a odbourávač stresu po náročné práci a také jako nezbytný zdravý pohyb při sedavém zaměstnání“.

Kadaň je členem Asociace měst pro cyklisty, která svou Vizí 25 podporuje rozvoj městské mobility jako systému s vyváženým podílem jednotlivých složek dopravy. Cílem Kadaně je, aby se cyklistická doprava ve městě podílela minimálně 25 % na celkové dělbě přepravních možností. Město intenzivně pracuje na ideálním poměru 4x25 %, tzn. čtvrtinový podíl individuální automobilové dopravy, veřejné městské autobusové dopravy, pěší dopravy a cyklodopravy. Snaží se zapojit do mobility ve městě více pěší, vytvářet jim pěší koridory a také zapojit více cyklisty. Pokud ještě nejste cyklistou, neváhejte půjčit si kolo v kadaňském Informačním centru, kde nabízejí dětská, dospělácká a elektrokola. Cyklostezky v Kadani za to stojí.

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video