O divoké Africe na souši i ve vodě dorazil povyprávět dobrodruh Richard Jaroněk

Hedvika Mašková 2019-12-20 12:00:00

Klub sportovního potápění Žatec uspořádal pro své členy i nečleny zajímavou přednášku s fotografem, spisovatelem, potápěčem, filmařem a zejména dobrodruhem Richardem Jaroňkem z Vizovic. O povídání na téma ,,UNLIMITED AFRICA“ byl skutečně zájem, o čemž svědčilo zaplněné první patro Řemeslného pivovaru Pioneer Beer v Žatci, kde se přednáška uskutečnila.

Žatečtí potápěči si Richarda Jaroňka pozvali především proto, aby se s nimi podělil se svými zkušenostmi se žraloky, kterých má skutečně spoustu. Žraloci jsou totiž jeho doménou. Obdivuje především ,,zabijáka“ žraloka bílého. Ve svých projektech se dále věnoval také druhému nejnebezpečnějšímu žralokovi žraloku tygřímu i žraloku velrybímu. ,,Dnes ale můj zájem o žraloky ustupuje. Se žraloky je totiž problém. Mizí, a to ve fatálních číslech. Za posledních padesát let člověk vyhubil přes 90 procent žraločí populace,“ vysvětlil během přednášky Richard Jaroněk a prozradil, že jeho současnou vášní jsou lvi, které má v Africe dokonce čtyři.

Dále všem přítomným posluchačům pověděl něco o nejrozšířenějším jedovatém hadu Afriky zmiji útočné, kterou si se svým kamarádem dokázal ochočit. Nezapomněl ani na již zmíněné lvi a mrchožravé hyeny.

Richard Jaroněk navštívil za svůj život několik desítek zemí světa. Prozkoumal Bali, ostrůvky Indonésie a ostrovy Karibiku, Borneo, Myanmar, Ekvádor, Venezuelu i Nizozemské Antily. Dnes zakotvil na jižní polokouli afrického kontinentu, který považuje za svůj druhý domov. Pravidelně cestuje do Jihoafrické republiky, Zambie, Zimbabwe, Mosambiku, Namibie, Botswany a dalších států.

Nejenom o svých cestách publikuje články, vydává knihy, vystavuje své fotografie, které získaly několik prestižních ocenění na mnoha mezinárodních festivalech, a pravidelně přednáší na nejrůznější témata. Cíl jeho počínání je ,,nechat čtenáře či posluchače se aspoň zamyslet nad rychle mizícím ‚,mokrým vesmírem“ a nad našim ‚,člověčím“ přístupem k planetě Zemi“.

Foto: S Richardem Jaroňkem (druhý zleva) se na společné fotografii nechali zvěčnit vedoucí Klubu sportovního potápění Žatec Miroslav Hapák (první zleva) a také další dva členové klubu Martin Makuka (druhý zprava) a Václav Wagner. 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video