O divoké Africe na souši i ve vodě dorazil povyprávět dobrodruh Richard Jaroněk

Hedvika Mašková 2019-12-20 12:00:00

Klub sportovního potápění Žatec uspořádal pro své členy i nečleny zajímavou přednášku s fotografem, spisovatelem, potápěčem, filmařem a zejména dobrodruhem Richardem Jaroňkem z Vizovic. O povídání na téma ,,UNLIMITED AFRICA“ byl skutečně zájem, o čemž svědčilo zaplněné první patro Řemeslného pivovaru Pioneer Beer v Žatci, kde se přednáška uskutečnila.

Žatečtí potápěči si Richarda Jaroňka pozvali především proto, aby se s nimi podělil se svými zkušenostmi se žraloky, kterých má skutečně spoustu. Žraloci jsou totiž jeho doménou. Obdivuje především ,,zabijáka“ žraloka bílého. Ve svých projektech se dále věnoval také druhému nejnebezpečnějšímu žralokovi žraloku tygřímu i žraloku velrybímu. ,,Dnes ale můj zájem o žraloky ustupuje. Se žraloky je totiž problém. Mizí, a to ve fatálních číslech. Za posledních padesát let člověk vyhubil přes 90 procent žraločí populace,“ vysvětlil během přednášky Richard Jaroněk a prozradil, že jeho současnou vášní jsou lvi, které má v Africe dokonce čtyři.

Dále všem přítomným posluchačům pověděl něco o nejrozšířenějším jedovatém hadu Afriky zmiji útočné, kterou si se svým kamarádem dokázal ochočit. Nezapomněl ani na již zmíněné lvi a mrchožravé hyeny.

Richard Jaroněk navštívil za svůj život několik desítek zemí světa. Prozkoumal Bali, ostrůvky Indonésie a ostrovy Karibiku, Borneo, Myanmar, Ekvádor, Venezuelu i Nizozemské Antily. Dnes zakotvil na jižní polokouli afrického kontinentu, který považuje za svůj druhý domov. Pravidelně cestuje do Jihoafrické republiky, Zambie, Zimbabwe, Mosambiku, Namibie, Botswany a dalších států.

Nejenom o svých cestách publikuje články, vydává knihy, vystavuje své fotografie, které získaly několik prestižních ocenění na mnoha mezinárodních festivalech, a pravidelně přednáší na nejrůznější témata. Cíl jeho počínání je ,,nechat čtenáře či posluchače se aspoň zamyslet nad rychle mizícím ‚,mokrým vesmírem“ a nad našim ‚,člověčím“ přístupem k planetě Zemi“.

Foto: S Richardem Jaroňkem (druhý zleva) se na společné fotografii nechali zvěčnit vedoucí Klubu sportovního potápění Žatec Miroslav Hapák (první zleva) a také další dva členové klubu Martin Makuka (druhý zprava) a Václav Wagner. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video