Fotograf Robert Vano přijel za studenty

Iveta Drlíková 2019-12-22 06:54:00

Žatec (id) Žatec nedávno navštívil známý fotograf Robert Vano. Jednasedmdesátiletý umělec sem zavítal na besedu se studenty žatecké Soukromé obchodní akademie a Střední průmyslové školy elektrotechnické. Setkání proběhlo v Party salonu Moskva v úterý 10. prosince.

Robert Vano je velmi vtipný a charismatický člověk, a tak jeho poutavé vyprávění, sem tam vyšperkované peprným výrazem, studenty bavilo, stejně jako jeho fotografie, které během besedy mohli vidět na promítacím plátně. Dvě a půl hodiny proto uběhly jako voda. Přítomní se dozvěděli o jeho mládí na rodném Slovensku i pestrém životě v Americe, kam emigroval, aby si mohl splnit svůj velký dětský sen, stát se fotografem. Zmínil i svoje vzory nebo proč začal fotit mužské akty. „Je to hrozně zajímavý člověk. Z jeho vyprávění jsem si vzala to, že když něco hodně chceme a jdeme si za tím, tak se nám to splní,“ říká Klára, studentka 4. ročníku SOA Žatec.

Robert Vano se věnuje módní a reklamní fotografii. Ve své volné tvorbě fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film. Nejraději fotí při denním světle a proslavil se i mužskými akty. Narodil se v Nových Zámcích na Slovensku v květnu 1948. Po maturitě v roce 1967 emigroval do USA, kde se zpočátku živil jako kadeřník a vizážista. S focením začal nejprve jako asistent módních fotografů. V roce 1984 se osamostatnil a začal spolupracovat s prestižními módními časopisy. Od roku 1995 žije v Praze, kde pracoval jako umělecký ředitel v českém vydání časopisu Elle nebo jako kreativní ředitel v agentuře Czechoslovak models. Od roku 2009 je na volné noze.


Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video