Zachraňovali životy lidem, které náhle zradilo zdraví

Redakce 2020-01-19 06:36:00

CHOMUTOVSKO (r) — Tři lidské životy pomohli v uplynulých dnech zachránit městští strážníci a asistentky prevence kriminality ve třech městech našeho okresu.

K prvnímu případu došlo před koncem loňského roku v Kadani. Když hlídka městské policie prováděla kontrolní činnost v Chomutovské ulici, obrátil se na ni muž, který strážníkům sdělil, že se nemůže dostat do bytu babičky, se kterou od včera nemluvil. Dveře do jejího bytu v Golovinově ulici byly zamčené a klič byl zastrčen zevnitř v zámku. Žena na volání reagovala, ale bylo zjevné, že se nemůže hýbat. „Na místo byli přivoláni dobrovolní hasiči z Kadaně. Aby nedošlo k poškození vchodových dveří, hasičům se podařilo dostat do bytu přes balkónové dveře. Žena ležela v kuchyni na zemi a stěžovala se na bolest kyčlí. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a po prvotním ošetření ji převezla do nemocnice k dalšímu ošetření,“ informovali o případu strážníci. K velmi podobné události došlo v úterý minulého týdne v Jirkově. Na asistentky prevence kriminality se při obchůzce v lokalitě Nové Ervěnice obrátila místní žena s tím, že už dva dny postrádá kolegyni z práce (ročník 1952) a nemá o ní žádné zprávy. Asistentky provedly šetření v místě bydliště a došly k závěru, že paní se nachází ve svém bytě, ale nereaguje na klepání, bouchání ani zvonění. Na místo proto přivolaly městské strážníky, kteří po násilném otevření dveří nalezli v bytě jeho uživatelku, která měla závažné zdravotní problémy. Proto ženu převzali do lékařské péče záchranáři.  Do třetice se v Holešické ulici v Chomutově ozývalo z bytu starého pána jeho zoufalé volání o pomoc. Sousedé proto na místo přivolali hlídku strážníků, která se spojila s oznamovatelem, a ten jim označil byt, kde je potřeba pomoci. Další sousedka strážníkům oznámila, že přivolala také záchranku. Z bytu se ale už nic neozývalo a na klepání a volání nikdo nereagoval, tudíž byly na místě důvodné obavy, že osoba uvnitř je v ohrožení života.  Strážníci proto přivolali hasiče, kteří okamžitě otevřeli dveře bytu. Do jejich příjezdu naštěstí muž začal komunikovat a po vstupu do bytu byl nalezen, jak leží na zemi. Také jeho si převzala k ošetření zdravotnická záchranná služba.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video