AKTUALIZOVÁNO: Tragický požár domova pro postižené

Tomáš Skřipský 2020-01-19 10:57:00

VEJPRTY (tos) – Osm lidí zemřelo při dnešním (neděle 19. ledna) požáru v domově pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech s názvem Kavkaz B. Dalších 30 osob je zraněných. Ústecká záchranná služba v souvislosti se situací vyhlásila mimořádnou událost, na místo dorazil i premiér Andrej Babiš.

V domově začalo podle dostupných informací hořet před pátou ráno ze zatím neznámých příčin. Oheň vznikl podle hasičů pravděpodobně ve společenské místnosti a rozšířil do dalších dvou pokojů. Na místě stále zasahovalo sedm jednotek záchranářů, z toho dvě z Německa. Oběťmi požáru jsou muži s mentálním a kombinovaným postižením. „Byli jako naše rodina,“ řekla k tragédii starostka Jitka Gavdunová. Na budově radnice zavlál na znamení smutku černý prapor.

Policie okolí domova uzavřela páskami zakazujícími vstup a dodržování zákazu kontrolují policisté, kteří střeží každou přístupovou cestu. „Podle nejnovějších informací bude místo uzavřeno ještě asi tři nebo čtyři hodiny,“ řekl nám před patnáctou hodinou odpoledne jeden z hlídkujících mužů zákona. 

Foto: Na znamení smutku zavlál na budově vejprtské radnice i dalších městských budovách černý prapor. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video