Krasobruslařky na domácím ledě získaly pět medailí

Jarmila Panenková 2020-01-29 09:00:00

Louny (pan) Jedenáctý ročník krasobruslařské soutěže Lounská bruslička se uskutečnil minulou sobotu (18. ledna) na Městském zimním stadionu v Lounech.

Úspěšnému průběhu celého závodu předcházela pětiměsíční intenzivní příprava. Do organizačních příprav se zapojila většina rodičů dětí z oddílu krasobruslení HC Slovan Louny. Všechna děvčat pilně trénovala pod vedením svých trenérek. Všem velmi záleželo na tom, aby na domácím ledě předvedly nejlepší výkony. Své volné jízdy trénovala především o víkendech, mnohdy v brzkých ranních hodinách, kdy jejich vrstevníci ještě hluboce spí. 

Organizátoři závodu se v den konání sešli na zimním stadionu již před šestou hodinou ranní, aby do zahájení bylo vše stoprocentně připraveno. Závod byl v osm hodin zahájen za přítomnosti zástupce města Louny Vladimíra Antonína Honse. Ten, stejně jako v předchozím ročníku, ocenil snahu organizátorů a sportovního ducha dětí. Osobně předával ceny závodníkům v několika kategoriích.

„Velice si vážíme projevu podpory ze strany vedení města. V letošním ročníku nás pře-kvapil nebývalý zájem o start na tomto závodě. Zaregistrovalo se přes dvě stě závodníků z pětatřiceti krasobruslařských oddílů nejen z okolí, ale například i z České Třebové, Domažlic, Tábora nebo Nového Jičína. Závodilo se celkem v osmnácti kategoriích podle věku a výkonnosti. Lounské krasobruslařky měly zastoupení ve třinácti kategoriích. Naše závodnice získaly celkem pět medailí,“ uvedla za oddíl krasobruslení Jarmila Panenková.

V kategorii Kadet A2 získala stříbro Eliška Witošová, která startovala ještě v kategorii žačky a zde obsadila 6. místo. Další stříbrnou medaili vybojovala v kategorii žaček nejmladší Kateřina Plíšková. V této kategorii získala ještě bronzovou medaili její kamarádka Lenka Rácová. Třetí stříbrnou medaili vybojovala v kategorii přípravek osmiletá Anna Kučerová. V tomto ročníku pořadatelé letos vyhlásili kategorii Adult přípravka, která je určena pro začínající krasobruslaře od 18 let. Překvapením pro organizátory byl velký zájem o start v této kategorii, kde se zaregistrovaly téměř dvě desítky závodníků. Zlatou medaili získala Anna Zikmundová z lounského oddílu.

V loňském roce se pořadatelům zalíbil exhibiční program v době polední přestávky. Letos lounský krasobruslařský oddíl pozval taneční pár - sourozence Blassovi z oddílu USK Praha, kteří předvedli čtyři jízdy v rámci krátkého programu. Za domácí oddíl si připravila exhibiční volnou jízdu Kateřina Uhlířová se svou dcerou Kristýnou. Exhibiční program se setkal s velkým ohlasem a potleskem diváků.

„Chtěla bych touto cestou upřímně poděkovat všem, kteří přispěli k úspěšnému průběhu celého krasobruslařského závodu. Velký dík patří sponzorům a vedení HC Slovan Louny, bez kterých bychom tuto akci nemohli uspořádat,“ dodala J. Panenková.

Lounská bruslička pojedenácté. Závody v krasobruslení v Lounech letos zaznamenaly mimořádný zájem malých krasobruslařů. Nechyběly ani lounské naděje. Fotogalerii z Lounské brusličky najdete zde.


Napsal(a): Jarmila Panenková

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video