Obranu doplní někdejší vítěz Kontinentálního poháru, k Pirátům přichází Nicholas Schaus

Redakce 2020-01-30 15:34:00

CHOMUTOV - Po odchodu Sébastiena Pichého hlavní kouč chomutovských hokejistů deklaroval, že by do mužstva rád přivedl ještě jednoho obránce, což se nyní děje. Na spolupráci do konce sezóny se klub dohodl s hráčem, který český hokej poměrně dobře zná. Novou posilou se totiž stává americký zadák Nicholas Schaus, jenž má na kontě 108 mistrovských utkání za české kluby.

„Jde o podobný typ obránce, jako byl Sébastien Piché. Víme o jeho kvalitách, které v českých soutěžích prokázal, a věříme, že nám pomůže nejen v přesilových hrách,“ říká Miroslav Buchal na adresu nejnovějšího člena kádru.

„Stejně jako u Sébastiena Pichého si angažování zahraniční posily můžeme dovolit díky partnerovi, se kterým jsme se dohodli na smlouvě a získali jsme tak prostředky nad rámec rozpočtu na tuto sezónu. Jedná se o partnera, který hradí veškeré náklady spojené s příchodem nového obránce, protože nám chce pomoci k co nejlepšímu výsledku v play-off,“ připojuje statutární ředitel Adam Zwettler.

Třiatřicetiletý rodák z Buffala zvolil v juniorském věku podobnou cestu jako řada jeho krajanů. Zamířil totiž do USHL, kde byl v poslední sezóně 2005/2006 vyhlášen nejlepším obráncem soutěže. Následně působil téměř čtyři roky v týmu University of Massachusetts Lowell River Hawks, odkud se na sklonku ročníku 2009/2010 přesunul do farmářské AHL.

Další tři roky pendloval Nicholas Schaus mezi AHL a ECHL, aby se v létě 2013 poprvé vydal do Evropy. Se Stavangerem oslavil norský titul a stal se nejužitečnějším hráčem play-off, se skandinávským klubem dobyl rovněž Kontinentální pohár. Poté si vyzkoušel německou a rakouskou nejvyšší soutěž a v létě 2016 zakotvil v Pardubicích.

Na východě Čech pomohl s udržením Tipsport extraligy v baráži, což zopakoval rovněž na jaře 2019. Mezitím si v dresu Magnitogorsku, Kunlunu a bratislavského Slovanu zahrál Kontinentální hokejovou ligu. Ze slovenské metropole nabral směr Brno, odkud byl ještě v průběhu ročníku 2018/2019 vyměněn do již zmíněných Pardubic.

Ve vzájemných soubojích s Piráty bodoval pouze v dresu Pardubic v základní části tuzemské nejvyšší soutěže, ve skupině o umístění i v baráži. Celkem nastřádal devět kanadských bodů za dva góly a sedm asistencí. V právě probíhající sezóně prošla nejnovější akvizice Pirátů mimo jiné znovu ECHL v barvách celku Florida Everblades, za který v minulosti nastupoval i Sébastien Piché.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video