Obranu doplní někdejší vítěz Kontinentálního poháru, k Pirátům přichází Nicholas Schaus

Redakce 2020-01-30 15:34:00

CHOMUTOV - Po odchodu Sébastiena Pichého hlavní kouč chomutovských hokejistů deklaroval, že by do mužstva rád přivedl ještě jednoho obránce, což se nyní děje. Na spolupráci do konce sezóny se klub dohodl s hráčem, který český hokej poměrně dobře zná. Novou posilou se totiž stává americký zadák Nicholas Schaus, jenž má na kontě 108 mistrovských utkání za české kluby.

„Jde o podobný typ obránce, jako byl Sébastien Piché. Víme o jeho kvalitách, které v českých soutěžích prokázal, a věříme, že nám pomůže nejen v přesilových hrách,“ říká Miroslav Buchal na adresu nejnovějšího člena kádru.

„Stejně jako u Sébastiena Pichého si angažování zahraniční posily můžeme dovolit díky partnerovi, se kterým jsme se dohodli na smlouvě a získali jsme tak prostředky nad rámec rozpočtu na tuto sezónu. Jedná se o partnera, který hradí veškeré náklady spojené s příchodem nového obránce, protože nám chce pomoci k co nejlepšímu výsledku v play-off,“ připojuje statutární ředitel Adam Zwettler.

Třiatřicetiletý rodák z Buffala zvolil v juniorském věku podobnou cestu jako řada jeho krajanů. Zamířil totiž do USHL, kde byl v poslední sezóně 2005/2006 vyhlášen nejlepším obráncem soutěže. Následně působil téměř čtyři roky v týmu University of Massachusetts Lowell River Hawks, odkud se na sklonku ročníku 2009/2010 přesunul do farmářské AHL.

Další tři roky pendloval Nicholas Schaus mezi AHL a ECHL, aby se v létě 2013 poprvé vydal do Evropy. Se Stavangerem oslavil norský titul a stal se nejužitečnějším hráčem play-off, se skandinávským klubem dobyl rovněž Kontinentální pohár. Poté si vyzkoušel německou a rakouskou nejvyšší soutěž a v létě 2016 zakotvil v Pardubicích.

Na východě Čech pomohl s udržením Tipsport extraligy v baráži, což zopakoval rovněž na jaře 2019. Mezitím si v dresu Magnitogorsku, Kunlunu a bratislavského Slovanu zahrál Kontinentální hokejovou ligu. Ze slovenské metropole nabral směr Brno, odkud byl ještě v průběhu ročníku 2018/2019 vyměněn do již zmíněných Pardubic.

Ve vzájemných soubojích s Piráty bodoval pouze v dresu Pardubic v základní části tuzemské nejvyšší soutěže, ve skupině o umístění i v baráži. Celkem nastřádal devět kanadských bodů za dva góly a sedm asistencí. V právě probíhající sezóně prošla nejnovější akvizice Pirátů mimo jiné znovu ECHL v barvách celku Florida Everblades, za který v minulosti nastupoval i Sébastien Piché.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video