Galerii U Plazíka zahájila sezonu výstavou fotografií

Ladislav Bába 2021-05-19 14:54:00

Uvolnění vládních opatření uvítal také galerista Mirek ,,Plazík“ Blažek. Ten má svoji výstavní síň v Peruci a autorkou letošní první výstavy je Blanka Beckerová z Loun. Krásné fotky přírody jsou zde pod názvem Cestování za sny – ze Středohoří pod Everest, a opravdu stojí za zhlédnutí. Galerie je přístupná od 10. května na zazvonění, o víkendech bude otevřeno od 10 do 17 hodin. Vše za dodržení právě platných hygienických nařízení. Výstava potrvá do 4. července.


Jak o sobě B. Beckertová říká: ,,Nejsem fotograf. Jsem více běžkyně, vášnivá turistka, trekařka, občas lezkyně, běžkyně na lyžích, skialpinistka a lyžařka.“ A takhle její obrázky vznikají, v pohybu při kterém poctivý foťák překáží, nebo mu jde o život. ,,Mám povedené ,,obrázky” krajiny, jejich řemeslná kvalita je zanedbatelná. Jejich největší výhodou je, že z nich dýchá nezapomenutelná atmosféra, pro mě snad i pro ostatní. Většina obrázků vzniká při turistice, občas i vysokohorské, běžkování, lyžování, občas lezení po skalách a běhání. Tyhle obrázky jsou z mobilu, který má velmi dobrý fotoaparát, u nějž lze nastavit expozici,“ říká ke svým snímkům. Fotografie pořízené zrcadlovkou tvoří jen zlomek z celkového ohromného počtu fotek.
Blanka fotí jen krajinu. ,,Mojí výhodou je, že jsem venku stále. Nemám problém vyhledávat vhodné podmínky, zkrátka tam jsem a .... Pro představu v loňském roce jsem naběhala 1 300 kilometrů, k tomu 20 300 nastoupaných metrů turistikou a 24 000 nastoupaných metrů během,“ dodává B. Beckertová. Text, foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video