Galerii U Plazíka zahájila sezonu výstavou fotografií

Ladislav Bába 2021-05-19 14:54:00

Uvolnění vládních opatření uvítal také galerista Mirek ,,Plazík“ Blažek. Ten má svoji výstavní síň v Peruci a autorkou letošní první výstavy je Blanka Beckerová z Loun. Krásné fotky přírody jsou zde pod názvem Cestování za sny – ze Středohoří pod Everest, a opravdu stojí za zhlédnutí. Galerie je přístupná od 10. května na zazvonění, o víkendech bude otevřeno od 10 do 17 hodin. Vše za dodržení právě platných hygienických nařízení. Výstava potrvá do 4. července.


Jak o sobě B. Beckertová říká: ,,Nejsem fotograf. Jsem více běžkyně, vášnivá turistka, trekařka, občas lezkyně, běžkyně na lyžích, skialpinistka a lyžařka.“ A takhle její obrázky vznikají, v pohybu při kterém poctivý foťák překáží, nebo mu jde o život. ,,Mám povedené ,,obrázky” krajiny, jejich řemeslná kvalita je zanedbatelná. Jejich největší výhodou je, že z nich dýchá nezapomenutelná atmosféra, pro mě snad i pro ostatní. Většina obrázků vzniká při turistice, občas i vysokohorské, běžkování, lyžování, občas lezení po skalách a běhání. Tyhle obrázky jsou z mobilu, který má velmi dobrý fotoaparát, u nějž lze nastavit expozici,“ říká ke svým snímkům. Fotografie pořízené zrcadlovkou tvoří jen zlomek z celkového ohromného počtu fotek.
Blanka fotí jen krajinu. ,,Mojí výhodou je, že jsem venku stále. Nemám problém vyhledávat vhodné podmínky, zkrátka tam jsem a .... Pro představu v loňském roce jsem naběhala 1 300 kilometrů, k tomu 20 300 nastoupaných metrů turistikou a 24 000 nastoupaných metrů během,“ dodává B. Beckertová. Text, foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video