Masopustní období je tu

Soňa Šímová 2020-02-13 09:27:00

CHOMUTOV (soš) — Maškary a muzikanti, jitrnice a klobásky... Tradiční masopustní veselice proběhla uplynulé sobotní odpoledne ve skanzenu Stará Ves. Průvod masek prošel spolu s návštěvníky celým skanzenem. Tentokrát se nevydal do města, ale k roubence, která se na jeden den proměnila v radnici. V té již čekal starosta se symbolickým klíčem od města, kterým maškarám udělil dočasné oficiální povolení k bujarému veselení. To pak probíhalo po celý zbytek dne. Nechyběly soutěže pro děti, hudba v podání kapely Ventilky a Pumpičky, o další porci zábavy se postaralo i divadlo Mazec. Samozřejmostí bylo i bohaté občerstvení v podobě zabíjačkových hodů.

Nestihli jste masopust ve skanzenu? K dalšímu veselí se můžete připojit třeba tuto sobotu 15. února od 10 hodin v Kadani. 22. února se maškary sejdou ve 13 hodin v Galerii Jirkov a projdou městem k zábavě a zabíjačkovým hodům v Bremenu. 23. února od 12.30 hodin pořádá Masopust také obec Březno.

Foto: Ladislav CHLÍBEK 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚČETNÍ

Hledáme ÚČETNÍ na HPP. Firma dřevovýroby v Radonicích. Nástup možný dle dohody.
Tel.: 602 286 791


KUCHAŘ/KA

Kamarád - LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na občasnou výpomoc. Jedna se o zařízení s celoročním provozem. Vhodné pro důchodce. Spěchá.
Tel.: 725 530 819


ZÁKAZNICKÁ PODPORA VE FIRMĚ NA TVORBU WEBŮ

Společnost Galileo Corporation s.r.o., která se již 18 let, specializuje na tvorbu webů obcí, měst a příspěvkových organizací hledá nohého kolegu pro rozšíření zákaznické podpory v Chomutově. Požadujeme základní znalost HTML, CSS, schopnost analyzovat požadavky a najít optimální řešení. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 603 591 244
E-mail: job@igalileo.cz


ÚČETNÍ, LABORANTKA

LABORATOŘ POSTOLOPRTY s.r.o. hledá ÚČETNÍ s praxí na HPP. Dále LABORANTKU/TA a manuálně zručnou POMOCNOU PRACOVNICI do laboratoře, min. SŠ vzdělání.
Tel.: 775 225 064

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video