Turisté bilancovali i plánovali

2020-02-14 09:12:00

V sobotu 9. února proběhla v minipivovaru Pioneer Beer v Žatci výroční členská schůze Spolku turistů Žatecká chmelařská oblast. Na jejím začátku přednesla kronikářka Miluše Botková zprávu o jejich činnosti v uplynulém roce.

V rámci schůze přítomní členové schválili rovněž plán akcí na letošní rok. Do svého turistického kalendáře jich zařadili celkem devět, z toho pět s dopravou autobusem. V dubnu navštíví mohutné zříceniny gotického hradu Egerberk – Lestkov z konce 13. století a Perštejn nedaleko Klášterce nad Ohří. V červnu se podívají do Saského Švýcarska a v říjnu na Kokořínsko. Do svého kalendáře zařadili i dva třídenní pobyty. Začátkem května to bude pobyt v Jizerských horách a v září v Krkonoších, kde je čeká i výstup na Sněžku.

Věrný svému jménu pak spolek i letos plánuje vyrazit do okolí poznávat žateckou chmelařskou oblast. Akce s autobusovou dopravou a ubytováním spolek turistů realizuje i za pomoci příspěvku od Města Žatec. „Všechny naše akce jsou přístupné široké veřejnosti. Jen pokud jsou s dopravou autobusem, mají vždy přednost členové spolku. Ostatní s námi mohou vyrazit, jen když zůstanou v autobuse neobsazená místa,“ říká předseda spolku Karel Řezáč. 

Na snímku: Členové Spolku turistů žatecká chmelařská oblast se sešli na výroční schůzi. Na snímku předseda spolku Karel Řezáč seznamuje přítomné s akcemi, které naplánovali na letošní rok. Foto: archiv spolku 

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video