Magazín varuje před konzumací „přechlorované” vody z kohoutku

Tomáš Skřipský 2020-02-23 08:09:00

REGION (tos) — Před pravidelným pitím nadměrně chlorované vody z kohoutku varoval předminulý pátek internetový magazín AAzdraví.cz. Naznačil při tom, že bezpečné množství chloru bývá často překračováno, což může vést k astmatu, alergiím, kožním problémům, osteoporóze či dokonce k rakovině močového měchýře. O vyjádření, jak je to s chlorováním vody v našem regionu, požádali jsme mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Ivetu Kardianovou. Ta odpověděla: „Pitná voda dodávaná spotřebitelům musí splňovat velmi přísné legislativní požadavky nejen ČR, ale i EU. Při stanovování všech limitů, které pitná voda musí splňovat, jsou hodnocena zdravotní rizika při jejím dlouhodobém používání a zapracovány požadavky Světové zdravotnické organizace (WHO). Limity jsou tedy nastaveny tak, aby pitná voda mohla být využívána k pití, vaření, péči o tělo a stanovuje i doporučené hodnoty pro ukazatele, u kterých je přítomnost látky doporučená a žádoucí. Proto i koncentrace chloru je nastavena tak, aby negativně neovlivňovala pach a chuť a co se týká případné produkce trihalogenmethanů, tak jejich koncentrace v námi vyráběné pitné vodě je hluboko pod povolenými limity. Chlor je při výrobě pitné vody používán pro její hygienické zabezpečení a zajišťuje mikrobiologickou nezávadnost. Na většině našich úpraven vody využíváme jako hlavní dezinfekci UV záření, chlor je využíván jako doplňkové dezinfekční činidlo, které slouží pro uchování mikrobiologické nezávadnosti pitné vody při její dopravě.“

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video