Bývalou spořitelnou se rozezněl šanson

Hedvika Mašková 2020-02-24 14:00:00

U sklenky vína nebo šálku kávy si přišla poslechnout stylovou francouzskou hudbu necelá stovka místních. V prostorách bývalé spořitelny, která poslední půl rok ožívá kulturou, se konal koncert hudební skupiny trio Chouette (čti šuet), pro kterou jsou inspirací francouzské šansony a melodie hrané ve spletitých pařížských uličkách.

Páteční koncert, který se příhodně konal v Den svatého Valentýna, navázal na předešlé a rovněž vydařené akce, jejichž organizace spadá pod ŽOK (Žatecký okrašlovací kolektiv), tedy pod partu místních dobrovolníků.

,,Akce nejsou až na výjimky sponzorovány žádnými soukromými subjekty, takže jde jen o práci a energii jednotlivých lidí. Dokonce i interpreti, kteří zde vystupují, koncertují většinou bez nároku na honorář. Návštěvníci mohou jejich aktivitu podpořit dobrovolným vstupným a větším či menším finančním obnosem během koncertu,“ vysvětlil Petr Šmíd ze spolku ŽOK, jemuž prostor bývalé spořitelny patří.

Notoricky známý prostor s křišťálovým lustrem by měl podle organizátorů akcí sloužit především jako místo setkávání lidí. ,,Mohou zde po akcích posedět a popovídat si. Jsou zde židle, stoly a obsluha z vedlejší kavárny Ramon Café, která na akcích zajišťuje občerstvení,“ doplnil Petr Šmíd.

Jinak tomu nebylo ani při pátečním koncertu ,,Chanson? Šanson! Trio Chouette“, na kterém zazněly skladby mladé zpěvačky Zaz a legendární Edith Piaf, klasický francouzský styl Musette nebo tvorba skladatele Yanna Tiersena, jenž složil hudbu k filmu Amélie z Montmartru. Uskupení vystoupilo ve složení akordeon, zpěv a klasická kytara.

Všichni příchozí se tak zastavili v příjemném pozdním odpoledni a zaposlouchali se do melodií z dob, kdy životní tempo bývalo o poznání pomalejší. Skuteční romantici si vychutnali plápolající plamínky všudypřítomných svíček i tematické valentýnské dobroty.

Dveře bývalé spořitelny se veřejnosti otevřely již v srpnu minulého roku, a to během vernisáže výstavy ,,Žatecké domy“. V předvánočním čase se v prostoru pořádal koncert skupiny Barbaruna ,,Příběh slunovratu“ a také adventní jarmark. Minulý měsíc zde vystoupily žatecké skupiny OGEE a MINĎA BAND. Další akce zde proběhne 4. dubna a bude se jednat o společný koncert skupin Ukulele Jack a Pološero. V pátek 24. dubna za námi z Rakovníku dorazí folková skupina Šoury Roury.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video