Fotogalerie: Restaurace Dřevák v areálu Kamencového jezera znovu ožije

Soňa Šímová 2020-02-21 14:00:00

CHOMUTOV (soš) — Oblíbená restaurace, která byla vyhlášená nejen mezi místními obyvateli prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Díky citlivým zásahům si zachovala původní historický vzhled, útroby ovšem nabízejí moderní vybavení odpovídající současným trendům. Město nyní hledá restauratéra, který Dřeváku navrátí věhlas. Nově by mohl být otevřen nejen v sezóně.

„Do Dřeváku město investovalo přes 20 miliónů korun, jen kuchyně s vybavením vyšla na 3 milióny,“ uvedl náměstek primátora David Dinda. „Snažili jsme se zachovat původní prvky, například trámy jsou ze starého Dřeváku, pouze prošly úpravou. Podobně jsme chtěli postupovat i s terasou. Tam to ovšem vzhledem ke stavu nebylo možné,“ vysvětlil při prohlídce vedoucí Kamencového jezera Karel Ton. Do budoucna by k Dřeváku mohla být přesunuta i půjčovna lodiček. Zadní strana budovy nabízí rovněž parkovací místo pro invalidy a rampu pro bezbariérový vstup.

Nyní město hledá nájemce, který zde otevře kvalitní restauraci. Ten by měl Dřevák převzít od 1. dubna a zahájit provoz nejpozději do 15. května. Podmínkou pronájmu je každodenní otevření v období letní sezóny. „Byli bychom ale rádi, kdyby byla restaurace otevřená celoročně, byl by to první krok, na který budou navazovat další úpravy areálu Kamencového jezera, kde do budoucna počítáme s celoročním zpřístupněním,“ dodal náměstek. Nájemní smlouvu hodlá město s budoucím provozovatelem uzavřít na 5 let. Výši nájemného nabídne navrhovatel a neměla by být nižší než 10 tisíc korun bez DPH. „Cena nájemného pro nás není hlavním měřítkem, chceme lidem především nabídnout kvalitní gastronomické služby. Rozhodovat tedy bude i koncept, který nám budoucí nájemce předloží. Váha bude v poměru 60 ku 40 — cena/koncept,“ uzavřel David Dinda. 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video