Studenti představili své fiktivní firmy. Na veletrhu vybojovala zlatý hattrick firma Žbluňk

Hedvika Mašková 2020-03-06 11:30:00

Studenti zakládající fiktivní firmu postupují přesně jako při založení reálné firmy. Vymyslí si název, předmět podnikání, ustanoví si funkce ve firmě, zpracují katalog, leták, vizitky, a pokud jsou dobře připravení, vyrážejí na veletrh, kde navzájem obchodují s ostatními fiktivními firmami. Předminulou středu a čtvrtek se na žatecké obchodní akademii uskutečnil již 7. ročník tradičního veletrhu studentských firem.

Letos se přijelo prezentovat celkem sedmnáct fiktivních firem ze Žatce, Písku, Mostu a Prahy. Záštitu nad dvoudenním regionálním veletrhem fiktivních firem převzala již tradičně starostka města Žatce Zdena Hamousová, ale také Metropolitní univerzita v Praze. Každá firma představila nabídku produktů nebo služeb, ale rovněž obchodovala a prodávala. Do akce se zapojili také žáci základních škol ze Žatce a Měcholup, kteří zábavnou formou získávali povědomí o podnikatelské činnosti a marketingu.

„Výuka fiktivních firem na střední škole ekonomického směru je týmová soutěž a vyžaduje určitou míru sociálních dovedností mezi studenty. Ti si také vyberou ředitele, obchodní zástupce, účetní a právníka firmy. Mohou tak fiktivně rozvíjet své podnikatelské schopnosti a konfrontovat je s reálným podnikatelským prostředím,“ vysvětlil hlavní organizátor veletrhu Petr Tupý z Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické v Žatci.

Studenti se utkali v několika kategoriích. Soutěžilo o to, kdo má nejlepší stánek, nejlepší katalog, nejlepší slogan a leták. O vítězi pak rozhodovala odborná porota složená z majitelů reálných firem. O studentské ceně rozhodli studenti čtvrtého ročníku žatecké obchodní akademie.

,,Studentskou cenu si odnesla firma pořádající obchodní akademie zaměřující se na prodej a servis bazénů s názvem Žbluňk. Tato firma byla ze všech nejúspěšnější, získala také první místo za nejlepší veletržní stánek a katalog. Ocenění získala i další domácí firma Partyland, která se svou podnikatelskou činností zaměřuje na pořádání kulturních a společenských akcí. Získala třikrát třetí místo. Gratulujeme našim studentským firmám i organizátorům za skvělou práci,“ dodal na závěr ředitel školy Jiří Karas.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video