Linka Kadaň - Praha stále nejezdí

Tomáš Skřipský 2020-03-08 11:28:00

KADAŇ (tos) — Bez přímého dopravního spojení s Prahou zůstává od počátku zimy Kadaň. Při cestě se buďto dlouho čeká na navazující spoj, nebo se i několikrát přestupuje. Cesta tak snadno může zabrat přes tři hodiny.

„Ústecký kraj z neznámých důvodů mezikrajské autobusové spoje nepodporuje.  Město se proto od loňského roku snaží nalézt řešení, ačkoli zajišťování dopravní obslužnosti není jeho záležitostí,“ prohlásil starosta Jiří Kulhánek. Kadaň se podle něj snažila dohodnout na protažení linky z některého z okolních měst; ta však zájem nemají, protože sama spojení do Prahy mají. 

„Máme–li se někam hnout, bez kraje to určitě nepůjde. Jednáme proto alespoň o lepší návaznosti spojů,“ informovala o vývoji radnice. Město se momentálně snaží řešit několik věcí, jako je protažení linky do Prahy se zastávkou v Kadani, případně zajištění takového spojení s Chomutovem, aby se na autobus do Prahy nemuselo čekat víc jak půl hodiny. Kromě toho se snaží jednat se soukromými autobusovými dopravci o vytvoření dotovaného spojení.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video