Ptačí budky z krabic od džusu

Hedvika Mašková 2020-03-18 13:00:00

První středa v měsíci znamená pro staňkovické děti jediné – oblíbený kroužek Tvořílka. V březnu se malí šikulové pustili do budky pro ptáčky, kterou vyráběli z poněkud netradičního materiálu – krabice od džusu.

,,Naše krmítko nám připomínalo ptáčka. Do krabičky od džusu jsme nejprve vystříhali několik otvorů jako okýnka pro ptáčky a poté jsme je nebarvili libovolnými akrylovými barvami. Než nám zaschla barva na budkách, děti si připravovaly zdobení budek. Z papíru si nastříhaly oči a křídla, které jsme na budku lepili lepidlem. Nosánek a křídla jsme nalepili tavnou pistolí. Na závěr jsme díky tavné pistoli připevnili dřívko, kde se ptáčci mohou zastavit a uvnitř budky se posilní zrním. Nakonec jsme navrch krmítka udělali dírku na provázek, díky kterému můžeme krmítko připevnit například na strom,“ popsala pracovní postup kulturní referentka Staňkovic Šárka Holánová, která kroužek pro děti organizuje.

Na dalšího Tvořílka si děti musejí nějaký čas počkat. Ve Staňkovicích se z důvodu opatření kvůli šířejícímu koronaviru uzavřela knihovna, zrušila se výstava králíků a drůbeže, akce Ukliďme Staňkovice a také kroužek Tvořílek.


Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


SPRÁVCE DOMU

Hledáme manuálně zručného správce domu v CV. Možnost bydlení.
Tel.: 724657421


AUTOLAKÝRNÍK, LAKÝRNÍK, ZÁMEČNÍK

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - SLANÝ (NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 20 000,- KČ)! Firma F.X. MEILLER hledá do svého týmu AUTOLAKÝRNÍKA, LAKÝRNÍKA, ZÁMEČNÍKA NA LAKOVNU. Požadavky: vyučení nebo praxe v oboru, spolehlivost, flexibilita, zodpovědnost, ochota pracovat na směny. Nabízíme nadstandardní mzdu, vánoční odměnu a odměnu na dovolenou, pozici ve stabilní mezinárodní firmě, smlouvu na neurčito, volné dny navíc, příspěvek na dopravu a další pracovní benefity.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video