Ptačí budky z krabic od džusu

Hedvika Mašková 2020-03-18 13:00:00

První středa v měsíci znamená pro staňkovické děti jediné – oblíbený kroužek Tvořílka. V březnu se malí šikulové pustili do budky pro ptáčky, kterou vyráběli z poněkud netradičního materiálu – krabice od džusu.

,,Naše krmítko nám připomínalo ptáčka. Do krabičky od džusu jsme nejprve vystříhali několik otvorů jako okýnka pro ptáčky a poté jsme je nebarvili libovolnými akrylovými barvami. Než nám zaschla barva na budkách, děti si připravovaly zdobení budek. Z papíru si nastříhaly oči a křídla, které jsme na budku lepili lepidlem. Nosánek a křídla jsme nalepili tavnou pistolí. Na závěr jsme díky tavné pistoli připevnili dřívko, kde se ptáčci mohou zastavit a uvnitř budky se posilní zrním. Nakonec jsme navrch krmítka udělali dírku na provázek, díky kterému můžeme krmítko připevnit například na strom,“ popsala pracovní postup kulturní referentka Staňkovic Šárka Holánová, která kroužek pro děti organizuje.

Na dalšího Tvořílka si děti musejí nějaký čas počkat. Ve Staňkovicích se z důvodu opatření kvůli šířejícímu koronaviru uzavřela knihovna, zrušila se výstava králíků a drůbeže, akce Ukliďme Staňkovice a také kroužek Tvořílek.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video