Ptačí budky z krabic od džusu

Hedvika Mašková 2020-03-18 13:00:00

První středa v měsíci znamená pro staňkovické děti jediné – oblíbený kroužek Tvořílka. V březnu se malí šikulové pustili do budky pro ptáčky, kterou vyráběli z poněkud netradičního materiálu – krabice od džusu.

,,Naše krmítko nám připomínalo ptáčka. Do krabičky od džusu jsme nejprve vystříhali několik otvorů jako okýnka pro ptáčky a poté jsme je nebarvili libovolnými akrylovými barvami. Než nám zaschla barva na budkách, děti si připravovaly zdobení budek. Z papíru si nastříhaly oči a křídla, které jsme na budku lepili lepidlem. Nosánek a křídla jsme nalepili tavnou pistolí. Na závěr jsme díky tavné pistoli připevnili dřívko, kde se ptáčci mohou zastavit a uvnitř budky se posilní zrním. Nakonec jsme navrch krmítka udělali dírku na provázek, díky kterému můžeme krmítko připevnit například na strom,“ popsala pracovní postup kulturní referentka Staňkovic Šárka Holánová, která kroužek pro děti organizuje.

Na dalšího Tvořílka si děti musejí nějaký čas počkat. Ve Staňkovicích se z důvodu opatření kvůli šířejícímu koronaviru uzavřela knihovna, zrušila se výstava králíků a drůbeže, akce Ukliďme Staňkovice a také kroužek Tvořílek.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video