Ptačí budky z krabic od džusu

Hedvika Mašková 2020-03-18 13:00:00

První středa v měsíci znamená pro staňkovické děti jediné – oblíbený kroužek Tvořílka. V březnu se malí šikulové pustili do budky pro ptáčky, kterou vyráběli z poněkud netradičního materiálu – krabice od džusu.

,,Naše krmítko nám připomínalo ptáčka. Do krabičky od džusu jsme nejprve vystříhali několik otvorů jako okýnka pro ptáčky a poté jsme je nebarvili libovolnými akrylovými barvami. Než nám zaschla barva na budkách, děti si připravovaly zdobení budek. Z papíru si nastříhaly oči a křídla, které jsme na budku lepili lepidlem. Nosánek a křídla jsme nalepili tavnou pistolí. Na závěr jsme díky tavné pistoli připevnili dřívko, kde se ptáčci mohou zastavit a uvnitř budky se posilní zrním. Nakonec jsme navrch krmítka udělali dírku na provázek, díky kterému můžeme krmítko připevnit například na strom,“ popsala pracovní postup kulturní referentka Staňkovic Šárka Holánová, která kroužek pro děti organizuje.

Na dalšího Tvořílka si děti musejí nějaký čas počkat. Ve Staňkovicích se z důvodu opatření kvůli šířejícímu koronaviru uzavřela knihovna, zrušila se výstava králíků a drůbeže, akce Ukliďme Staňkovice a také kroužek Tvořílek.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video