Skauti předvedli, že v přírodě neriskují

Jarka Cibulková 2020-03-04 09:18:20

Louny (fpp, caj) Junák – český skaut uspořádal tradičně oblíbenou soutěž o přírodě a její ochraně V přírodě neriskuj. Po lounském gymnáziu se akce již několikátý rok koná v jídelně Základní a mateřské školy kapitána Otakara Jaroše.

 Své znalosti v poznávačce, otázkách z Lounska a ekologie změřilo sedmnáct dvoučlenných nebo tříčlenných týmů z pěti základních škol a pořádajících skautů. Během poznávání rostlin a živočichů, žijících v naší oblasti, byly některé tipy docela úsměvné. Tak například jinan dvoulaločný se stal špendlíkem nebo fíkovníkem.

„Ve druhém kole byly otázky zaměřeny na zajímavosti z lounského regionu. Bylo milé, že většina žáků věděla, na jaký odpad jsou nově rozmístěné světlehnědé kontejnery, nebo kde najdeme nejbližší státem chráněné stromy. Naopak bylo pro soutěžící těžké vzpomenout si na názvy Park roku nebo Týden pro klima. Jedna skupina přejmenovala Český svaz ochránců přírody na Českou státní ochranu ptáků a jiná zase logo Českého rybářského svazu pojmenovala „Chytáme rády ryby“,“ popsal průběh soutěže její organizátor František Pospíšil.

Třetí kolo soutěže o ekologii bylo trochu zrádné, jelikož se za špatně zodpovězené otázky body strhávaly. Žáci přiřazovali obrázky k pojmům, nebo části těl ke zvířatům, dotkli se chráněných lokalit a hlavně ekologie.

S velkým bodovým náskokem (86) nakonec zvítězilo družstvo skautů ve složení Jiří Hluštík, Vojtěch Houska, Josef Houska) před terciány lounského gymnázia (Alexandra Vitmayerová, Nela Kernerová a Magdalena Zouharová), kteří nasbírali 78 bodů. Třetí skončilo opět družstvo skautů (Kateřina Anglettová, Zuzana Burdová a Lucie Benešová).


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video