Město Podbořany rozdá lidem čtyři tisíce roušek

Alla Želinská 2020-03-19 09:09:00

Sehnalo je z vlastních zdrojů, pomáhají dobrovolníci. Také Nepomyšl rozdává roušky - prioritně lidem nad 70 let. V Kryrech dobrovolnice ušily roušky pro hasiče. A šijí dál. I v Blšanech se snaží zajistit rouškami všechny své občany.

V návaznosti na povinnost nošení roušek na veřejnosti starosta Podbořan Radek Reindl sdělil, že v současné době radnice realizuje dodání 4000 kusů látkových roušek z vlastních zdrojů města, a to pro občany Podbořan a místních částí. „Dále zajišťujeme dodávku roušek pro dobrovolníky. Dodány by měly být začátkem příštího týdne. Roušky budou distribuovány lidem zdarma. O způsobu distribuce občanům budeme informovat na webu města. Děkujeme všem, kteří městu Podbořany pomáhají překonat toto složité období,“ uvedl Radek Reindl.

Vedení města shání ochranné prostředky už od začátku nouzového stavu. „Jsem vděčný, že se našli lidé, kteří roušky začali vyrábět, protože jim došlo, že od vlády se rychle pomoci nedočkají,“ dodává starosta s tím, že už cca 200 roušek mají a rozdávají je.

V úterý začal šít roušky také městys Nepomyšl. Zhostila se toho jeho zaměstnankyně se svojí kamarádkou. „První vyrobené roušky obdrží prozatím obyvatelé městyse Nepomyšl a spádových obcí ve věku nad 70 let, kterých je přes padesát. Výdej průběžně probíhá na poště Partner v Nepomyšli nebo osobně přese mne,“ informoval starosta městyse Nepomyšl Josef Lněníček. Jen během prvního dne rozdali seniorům přes 20 roušek.

Kryrští dobrovolní hasiči dostali roušky od místních žen. „Rád bych touto cestou jim poděkoval za ušití 40 kusů roušek pro naši výjezdovou jednotku. Jsem rád, že se v dnešní uspěchané době najdou lidé, kteří dokážou pomoci ostatním. Jednotka bude roušky využívat při veškerých zásazích i při běžném nošení,“ uvedl velitel JSDH Kryry Jaroslav Dejl ml. A ženy z Kryr, stejně jako spousta v dalších městech a obcích, šijí roušky dál, nejen pro své rodiny, blízké a známé, ale i pro spoluobčany, pro domovy seniorů atd.  

O zajištění lidí rouškami se snaží v podstatě všechna městečka a obce v regionu. "Snažíme se pro vás nejrůznějšími cestami zajistit tolik potřebné roušky. Během dneška bychom měli obdržet první dodávku," informovala ve čtvrtek starostka Blšan Dagmar Břehovská. V Blšanech hledají také dobrovolníky a dobrovolnice na šití roušek. Materiál městský úřad má zajištěn. "Pokud už šijete a můžete nám nějaké hotové roušky poskytnout, doneste je na městský úřad nebo zavolejte pro vyzvednutí. Postaráme o poctivou distribuci občanům všech našich místních částí. Děkujeme!" dodává starostka. Kontakty: Městský úřad 415 214 704, místostarosta 724 582 988, starostka 607 838 441.

I ve Vroutku si vyrábějí roušky. "Dobrovolnice šijí co můžou, lidi si mezi sebou pomáhají s výrobou roušek. Zatím jsme zajistili díky školní družině roušky pro zaměstnance a některé občany, kteří nemají možnost vyrobit si je sami," uvedl ve čtvrtek starosta Vroutku Jaromír Kubelka.

Ani obecní úřad v Krásném Dvoře nezahálí. "Touto cestou chci poděkovat všem, kteří šíji a rozvážejí roušky. Dnes byla rozvezena první várka mezi nejstarší obyvatelé. Zítra pokračujeme," uvedla ve čtvrtek starostka obce Lea Jandová.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video